Komentari 6

Cedevita zabila stotku Ciboni, Pierre Jackson napušta klub?

1

Cedevita je pobijedila Cibonu 100-80 u desetom kolu ABA lige u Domu sportova za 11. pobjedu u nizu. Luka Babić ubacio je 24 poena, a raspoloženi Amerikanac Jackson najavio mogući odlazak

Kad je prošle sezone, zbog isključenja Veljka Mršića, vodio utakmicu protiv Zagreba, Gianmarco Pozzecco konferenciju za medije otvorio je kratkim uvodom na hrvatskom.

- Ja sam patuljak i budala.

Beskrajno simpatični Talijan protiv Cibone ponovno je mijenjao suspendiranog Mršića, ali unatoč uvjerljivoj pobjedi Cedevite 100-80 pojavio se puno ozbiljniji.

- Miro Bilan rekao mi je da se uozbiljim - rekao je Pozz s fakinskim osmijehom.

Cibona bez Joksimovića i Marinellija te Johnsona, koji je na odlasku, nije bila dostojan protivnik raspucanoj Cedeviti koja je dobila 11. utakmicu u nizu u svim natjecanjima.

No za izvrsne predstave najzaslužniji je Amerikanac Pierre Jackson koji najvjerojatnije odlazi nakon svega mjesec dana.

- U ponedjeljak ću razgovarati s agentom i definitivno odlučiti - najavio je Amerikanac koji je blizu odlaska u NBA ligu:

- To je njegov san i mora ga slijediti - rekao je Pozzecco.

Sa Jacksonom, koji je zabio šest poena uz osam asistencija, minute je sjajno dijelio Toni Katić, no prvo ime utakmice bio je Luka Babić s 24 koša, šest dodavanja i pet skokova. Kod Cibone najviše je zabio Nik Slavica (17), a Antu Žižića domaćini su limitirali na sedam poena, ali sakupio je 12 skokova.