Komentari 868

Blamaža na Kosovu: Dinamo bez ispaljenog metka izgubio od Ballkanija u Konferencijskoj ligi

9

Dinamo je bio veliki favorit u Prištini, ali taj status nije opravdao na terenu. Ballkani je došao do vodstva krajem prvog dijela, a Dinamo nije našao način za odgovoriti, a prvak Kosova u nastavku je potvrdio veliku pobjedu

U susretu 2. kola C skupine Konferencijske lige Dinamo je na gostovanju u Prištini izgubio od Ballkanija sa 0-2 upisavši prvi poraz u skupini.

Golove za kosovski sastav zabili su Almir Kryeziu (45') i Walid Hamidi (83'). Nakon uvjerljive domaće pobjede (5-1) nad Astanom u prvom kolu KL-a, Dinamo je na gostovanju u Prištini doživio šokantan poraz.

Dinamo je u Prištini doputovao bitno oslabljen. Sergej Jakirović je zbog ozljeda i bolesti imao velikih problema sa sastavom. 'Modrima' su nedostajali Bruno Petković, Dario Špikić i Stefan Ristovski zbog ozljeda, Robert Ljubičić zbog bolesti, dok Arijan Ademi nije niti prijavljen za grupnu fazu KL. Problema je imao i Josip Drmić.

'A je to' i cirkus u Dinamu: Neki nisu zaslužili modri dres, a ni uprava plaću. Treba vući poteze

Međutim, bez obzira na brojne izostanke, Dinamo je odigrao ispod svake razine.

VIDEO Mihajličenko spava dok Kosovar bježi Moharramiju. Evo kako je Ballkani zabio Dinamu

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela. Qendrim Zyba je prebacio Dinamovu obranu, Kryeziu je utrčao u našao se ispred Nevistića i lijepo pogodio za vodstvo domaćina. Turski sudac Atilla Karaoglan je poništio gol zbog zaleđa, no VAR je pokazo kako je kosovski napadač bio u dobroj poziciji.

Priština: FC Ballkani i GNK Dinamo u utakmici 2. kola UEFA Konferencijske lige

Ballkani je veliku pobjedu potvrdio u 88. minuti nakon što je Šutalo izgubio loptu, a Hamidi se sjurio na gol i pogodio pored Nevistića za 2-0.

Treba li Jakirović dobiti otkaz u Dinamu nakon novog poraza?

U prvom susretu iz ove skupine Viktorija Plzen je na gostovanju preokretom pobijedila Astanu sa 2-1 upisavši i drugu pobjedu. Astana je povela u 51. minuti golom hrvatskog nogometaša Marina Tomasova, no Viktorija je okrenula rezultat preko Tomaša Choryja (54) i Jana Kopica (57). Za Astanu je branio Josip Čondrić, a svih 90 minuta za domaći sastav je odradio i Tomasov.

Na ljestvici vodi Viktorija sa šest bodova, Dinamo i Balkani imaju po tri boda, dok je Astana na "nuli".

Dinamu sada slijede dva ogleda protiv Viktorije. Prva utakmica je 26. listopada na stadionu Maksimir, a uzvrat 9. studenog u Plzenu.

Sortiranje događaja
90+4'

Kraj utakmice! Dinamo je izgubio 2-0 u Prištini.

90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade u Prištini.

88'

Gol je promijenio stanje na semaforu, ali ne i na terenu. Dinamo bi trebao svim silama napadati domaćina, ali ti su napadi letargični i neefikasni.

83'

GOL! Ballkani vodi 2-0. Hamidi je iskoristio je veliku grešku Boška Šutala, koji je samo trebao primiriti loptu uz aut-liniju. Međutim, poskliznuo se nakon blagog kontakta, a Hamidi je ukrao loptu, sjurio se prema golu i pospremio pored Nevistića za drugi gol Ballkanija.