Komentari 34

Chelsea ne staje oduševljavati: Sjajni Pulišić zabio je hat-trick

1

Londonski 'plavci' ostvarili su šestu pobjedu zaredom i probili se na visoko četvrto mjesto Premier lige sa samo dva boda iza drugog Man. Cityja. Junak protiv Burnleyja bio je Pulišić s tri komada

Nogometaši Chelseaja su u naletu, ostvarili su šestu pobjeda u nizu, četiri u domaćem prvenstvu i dvije u Ligi prvaka. Novi trijumf ostvarili su na gostovanju kod Burnleyja, pobijedivši 4-2 uz hat-trick američkog Hrvata Christiana Pulišića (21, 45, 56) i jedan pogodak Williana (58).

U završnici susreta Burnley je uspio tek ublažiti poraz golovima Jaya Rodrigueza (86) i Dwighta McNeila (89). Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Chelsea, pruživši solidnu partiju.

Everton je pretrpio peti poraz u posljednjih šest kola i nalazi se na 16. mjestu, dva boda iznad zone ispadanja, a menadžer Marco Silva blizu je otkaza. U 10. kolu Premier lige izgubio je na gostovanju kod Brightona sa 2-3 autogolom u sudačkoj nadoknadi.

U 74. minuti Everton je poveo 2-1 pogotkom Dominica Calverta-Lewina, a onda je u završnici susreta došlo do potpunog raspada sustava. U 80. minuti Neal Maupay iz penala donosi izjednačenje, a u sudačkoj nadoknadi branič Evertona Lucas Digne zabija autogol.

West Ham je remizirao protiv Sheffield Uniteda (1-1), dok su Watford i Bournemouth odigrali 0-0.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pred svojim navijačima pobijedio Aston Villu sa 3-0 (0-0) i privremeno smanjio zaostatak za vodećim Liverpoolom na tri boda. Raheem Sterling je doveo Guardiolinu momčad u vodstvo u 46. minuti, na 2-0 je povisio Kevin De Bruyne u 65. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Ilkay Gundogan u 70. minuti.

Dan ranije nogometaši Leicestera su sa 9-0 svladali Southampton. Leicester je time izjednačio najuvjerljiviju pobjedu u povijesti Premier lige, 1995. godine Manchester United je s devet golova razlike (10-1) svladao Ipswich Town.

U nedjelju je derbi kola Liverpool - Tottenham, a još se sastaju Newcastle - Wolverhampton, Norwich City - Manchester United, te Arsenal - Crystal Palace. (bt)