Komentari 82

Chicarito ih spasio: Rezerve Uniteda odnijele bod s Anfielda

9

Ferguson je na klupu posjeo najbolje igrače no i rezervni United ostao je neporažen. Gerrard je doveo Liverpool u vodstvo, a izjednačio je Chicarito iz jedne jedine šanse

Neka se ostali ne uvrijede, ali za mene postoji samo jedan istinski engleski derbi, rekao je uoči utakmice Ryan Giggs.

Naravno, mislio je na utakmicu Liverpoola i Manchester Uniteda. Puno toga ponudio je 183. po redu, a zadovoljniji može biti United jer nisu izgubili, završilo je 1-1, a u 90 minuta nisu stvorili ni jednu jedinu šansu.

Taktika Alexa Fergusona odredila je tijek utakmice. Klupa je bila jača od igrača na terenu, odmarali su Rooney, Chicarito, Nani (sva trojica ušli su u posljednjih 20 minuta), Carrick, Valencia, Anderson, a na tribini je bio Vidić. Možda ih je odmarao za Ligu prvaka koju igraju u utorak, a u kojoj još nisu pobijedili.

Početnih 35 minuta nije ponudilo baš ništa, osim tempa i kulise, utakmica je izgledala kao dvoboj Istre i Karlovca, uz dužno poštovanje. Iz prvog poluvremena valjda izdvojiti samo Suarezovu priliku, izvrtio je Ferdinanda, ali je sa 10-ak metara gađao De Geu.

'Redsi' su gol zabili u 68. minuti nakon slobodnog udarca Stevena Gerrarda. Netko se maknuo iz živog zida pa De Gea nije imao šanse. Inače, prekršaj iz kojeg je pao gol nije postojao, ali možda je sudac kompenzirao obzirom da je početkom nastavka Kuyt tražio penal nakon što je njegov udarac glavom netko od braniča zaustavio rukom.

Manchester je izjednačio nakon kornera i velike pogreške. Chicarito je ostao sam i lako zabio s pet metara. Ušao je pet minuta ranije.

Do kraja utakmice Liverpool je imao još tri-četiri odlične prilike, ali De Gea je zaradio titulu igrača utakmice na žalost Anfielda...

City danas pobjedom protiv A. Ville ima šansu prestići 'crvene vragove' na vrhu Premiershipa.