Komentari 111

City se ispromašivao, Arsenal prihvatio ponuđeno i pobijedio

1

Arsenal je pobijedio Manchester City 2-1 u posljednjoj utakmici 17. kola Premier lige na Emiratesu i tako učvrstio drugo mjesto ljestvice uoči "Boxing Daya" 26.12.

Manchester City bio je bolji od Arsenala u gotovo svim statističkim podacima: udarcima (u okvir), posjedu lopte, kornerima, (točnim) dodavanjima... No ne i u onom najvažnijem, golovima. "Topnici" su pobijedili na Emiratesu 2-1.

Theo Walcott zabio je vodeći gol za domaćine u 33. minuti lijepim udarcem iskosa s lijeve strane. Bio je to jubilarni 100. gol Wengerove momčadi u svim natjecanjima ove godine.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela na popisu strijelaca Englezu se pridružio i Olivier Giroud koji je zabio na asistenciju Mesuta Özila, već 15. u ovoj sezoni. Bila su to jedina dva udarca domaćina u prvom poluvremenu - i vodio je 2-0.

"Građani" su u nastavku zaigrali još ofenzivnije i došli do gola u samoj završnici utakmice kad je u same "rašlje" pogodio Yaya Touré. Mogla je Pellegrinijeva momčad u samom finišu i do izjednačenja, ali Arsenal je ipak sačuvao sva tri boda.

Pozicije na ljestvici ovih dvaju klubova ostale su iste - Arsenal je drugi, a Manchester City treći. No "topnici" sad imaju četiri boda više od "građana" i na dva su boda od lidera Leicestera.

Zanimljivo, u posljednja dva navrata kad je Arsenal dočekao Božić na drugoj poziciji osvojio je prvenstvo. Nastavak Premiershipa slijedi već 26. prosinca, na popularni "Boxing Day".