Komentari 60

Gudelj promašio penal, City je osvojio Superkup nakon penala! Hrvati odigrali cijelu utakmicu

9

Sevilla je izdržala pritisak Cityja u 90 minuta i pitanje pobjednika odlučila je lutrija penala. Tamo su igrači bili precizni u prvih devet penala, a odlučio je srpski reprezentativac Gudelj, koji je pogodio gredu

Nogometaši Manchester Citya osvojili su europski Superkup pobijedivši u Pireju boljim izvođenjem penala Sevilu s 6-5 (1-1), dok su cijelu utakmicu odigrala čak trojica hrvatskih igrača.

UEFA Super Cup - Manchester City v Sevilla

Marokanac Youseff en-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu.

Izjenačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija. Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je dobre šanse imala i Sevilla, no En Nesyri je dvaput propustio veliku priliku u situaciji jedan-na-jedan s Edersonom.

Velike riječi Haalanda: Gvardiol je veličanstven i fantastičan. Jedva čekam da se sprijateljimo
Guardiola potvrdio: De Bruynea na terenu neće biti duže vrijeme

U raspucavanju penala Ivan Rakitić je pogodio za Andalužane, a Mateo Kovačić za City, dok je Englezima trofej donio Srbin Nemanja Gudelj, koji je pogodio gredu.

Gvardiol, Kovačić i Rakitić odigrali su cijelu utakmicu.

Manchester Cityu je ovo prvi trofej Superkupa.

Manchester City -Sevilla, Europski superkup 21 sat , Stadion Georgios Karaiskakis, Piraeus
Manchester City
Palmer 63'
1 : 1
Sevilla
En-Nesyri 25'
KRAJ

Gudelj je pogodio gredu, Manchester City osvojio je Superkup!

CITY 6-5 SEVILLA

Uh, ovo je bilo blizu! Walker je pucao u donji lijevi kut, Bono je to pročitao, imao je čak i ruku na lopti... Ali udarac se od Bonoa odbio u gol.

CITY 5-5 SEVILLA

I Sevilla je precizna kroz četiri serije. Argentinac Montiel zabio je za potvrdu pete serije penala.

CITY 5-4 SEVILLA

Jack Grealish bio je miran! City opet vodi.

CITY 4-4 SEVILLA

Nakon Kovačića, do bijele točke došao je i Ivan Rakitić. Ederson mu je pročitao stranu, ali Hrvat je jednostavno fantastično naciljao.