Komentari 35

Ćorić dobar i kad ga trese 39.4, jadan Hajduk s tim Savvasom...

1

Stipica je bio sjajan, Livaković kod Dinama neocijenjen. A kad je gostujući golman neocijenjen u derbiju, sve je jasno. Soudani? Već znate, igrač utakmice. Igračina...

Dinamo je u najvećem hrvatskom derbiju pobijedio Hajduk 1-0 golom Soudanija u sudačkoj nadoknadi. U skromnoj predstavi pred 14.000 ljudi nismo vidjeli previše od nogometa, ali smo analizirali kako su igrači "modri" i "bili".

HAJDUK

Stipica (6,5) - Iznad svih očekivanja! Da je Hajduk kojim slučajem izvukao bod, on bio igrač utakmice. Ne samo što je skinuo tri, četiri opasna udarca, nego je u dva navrata rukom bacio točnu loptu gotovo do centra, ali suigrači to nisu znali iskoristiti.

Juranović (6,5) - Jedan od najboljih u Hajduku. Naslonio se na Soudanija u prvom poluvremenu i spasio siguran gol, potom je presjekao Fernandesovu asistenciju koja bi u čistu gol šansu gurnula Henriqueza. Puno bolji od lijevog beka, u svakom slučaju.

Nižić (6) - Kapetan je odigrao solidno i usput smirivao strasti na terenu. Nije izgubio praktički niti jedan duel u skoku.

Šimić (4) - Za glupost i nasrtaj na suca nakon zadnjeg zvižduka zaslužio je najnižu moguću ocjenu, a do isključenja uopće nije bio loš. Dvije najopasnije napadačke akcije Hajduka zakuhao je baš on. I onda - glupost.

Kvesić (5) - Izravni krivac za Dinamov gol. Nevjerojatno kretanje unatrag, potpuno izvan ravnoteže. Kako se Carrillu uopće moglo dogoditi da najopasnijeg Dinamovog igrača u završnici, kad se zna da idu duge lopte, čuva njegov vjerojatno najneiskusniji obrambeni igrač.

Savvas (5) - Njegovo dovođenje je teški promašaj Hajduka. Nema ga nigdje - ni kad Hajduk napada, ni kad se brani. Ni asistencije, ni osvojene lopte, Grk je očito alibi igrač i nije nikakvo pojačanje.

Kožulj (do 79. minute, 5,5) - Jedan dobar udarac iz slobodnjaka premalo je za igrača njegove kvalitete. Protiv Dinama je odigrao jednu od slabijih utakmica u dresu Hajduka. Da se on priključio Vlašiću, možda Hajduk ne bi izgledao tako bezidejno.

Vojković (od 79. minute, bez ocjene) - Igrač čiji je otac zatresao Poljud uoči derbija svađom s predsjednikom Kosom dobio je 18 minuta, kao da su u klubu htjeli pokazati da s njim ozbiljno računaju. Imao je jedan dobar prodor i ništa više. Premalo za ocjenu.

Vlašić (6) - Jedan od najboljih u Hajduku, ali još uvijek je to daleko od onog što bi Hajdukov biser trebao pokazati. Kad prođe svog igrača, ne oslobađa se lopte na vrijeme, a i kad se oslobodi, ona nikad i nipošto ne smije ići suigraču iza leđa. Dobar, ali mora i može puno bolje.

Bašić (do 89. minute, 5,5) - Slično kao Kožulj, ne bi smio čekati samo prekid da pokaže svima kako ima dobar udarac i centaršut. Vezni igrač mora pomoći napadu, ne samo obrani, a on to protiv Dinama nije činio.

Maganto (od 89. minute, bez ocjene) - Najveći promašaj ljetnog prijelaznog roka i Hajduk će biti sretan ako ga se na zimu uspije riješiti.

Erceg (5) - Jedna sporna situacija u Dinamovom šesnaestercu u kojoj je mogao puno bolje reagirati, umjesto da traži penal. Erceg je bio impresioniran derbijem, nije se priključivao Saidu na vrijeme i napad je ostao potpuno odsječen, bezopasan.

Said (5) - Zna se zagraditi, to nije sporno, no Said je relativno spor napadač i uopće ne traži prostor, a to je za momčad koja se, poput Hajduka u subotu, odlučila na kontranapade, ogroman hendikep. Zakasnio na loptu u najboljoj Hajdukovoj šansi...

Ohandza (od 69. minute, bez ocjene) - Spreman za ne više od 10, 15 minuta ozbiljnog nogometa, a tako se ne može pobijediti Dinamo. Zolja je ključni problem Hajduka. Ovakav ne koristi nikome, a spreman i zdrav je njihov apsolutno najbolji igrač.

DINAMO

Livaković (bez ocjene) - Kad golman gostujuće momčadi u derbiju ostane neocijenjen, onda je jasno kako je domaćin igrao. Livaković je pobrao sve lopte koje je morao, no praktički niti jedna nije bila prava prijetnja za njegov gol.

Šitum (do 46 minute, 6,5) - Nikad nam neće biti jasno zašto Petev gotovo svaku utakmicu mijenja Šituma, na čijoj strani čak ni protiv Juventusa nije puštalo. Ovog puta Stojanović je ušao već u 46. i, naravno, nije donio ništa.

Stojanović (od 46. minute, 6) - Čovjek koji je u Dinamu zasad zapamćen samo po onom baršunastom autu, nije prevaga, a to bi za ona dva milijuna eura, morao biti. Zasad veliko razočaranje.

Benković (6) - Polako napreduje i na poziciji stopera. U tri, četiri navrata izašao je na vrijeme i ulovio hajdukovce u zaleđe. Benković je definitivno najveće otkriće ove polusezone i vjerujemo - uskoro A reprezentativac.

Sigali (6) - Dinamov Argentinac ovog puta nije zabio, kao protiv Rijeke, ali bio je solidan u defenzivi. Njega i Benkovića hajdukovci nisu probili praktički niti jedanput.

Pivarić (5,5) - Da nije Henriqueza, bio bi najlošiji Dinamov igrač u derbiju. Može mu se Joško Jeličić ispričavati koliko god hoće, ali činjenica je da već neko vrijeme ne igra dobro.

Jonas (5,5) - To bi bilo to od njega, najvjerojatnije se vraća u Brazil. Ovog puta čak je imao i jedan solidan udarac, ali obranio mu je Stipica. Inače, samo zauzima mjesto mladim Dinamovim igračima.

Ćorić (od 74. minute, 6,5) - Znate koliko je Petevu gorjelo pod petama kad je u igru ubacio dečka kojeg je na dan utakmice tresla temperatura 39,4. Ćorić je opet bio jako dobar, ali promašio je jednu vrhunsku šansu i jednom uletio u zaleđe.

Antolić (6) - Kapetan je u prošlom derbiju promašio brat bratu pet stopostotnih prilika. Ovog puta nije ni primirisao Hajdukovom šesnaestercu. To je bio jedan od problema Dinamove igre. Ako nema Ćorića, a nije ga bilo 74 minute, nedostaje ideje, kreacije.

Gojak (7) - Vrlo interesantan igrač. Vrhunski centaršut, zapravo asistencija za gol Soudaniju. Također veliki dobitak Dinamove polusezone, Gojak je dokazao da je igrač na kojeg Dinamo može računati.

Soudani (7,5) - Sve znate, igrač utakmice. Kakvo primanje lote, kakva žestina i kakva sreća nakon što je do nje stigao prije Stipice. Igračina.

Henriquez (do 64. minute, 5) - Što se s njim događa? Nemoguće je utvrditi. Od krasnog centarfora iz Mancester Uniteda do najlošijeg Dinamovog igrača u derbiju... Što najviše zabrinjava, Čileanac uopće ne ulazi u šansu. Naprosto, igrač manje.

Hodžić (od 64. minute, 5) - U derbiju ne postoji bolja šansa od one koju je Hodžić imao u drugom poluvremenu. Sam samcat na sedam, osam metara, lopta mu dolazi na volej i oko njega nema nigdje nikoga, a on pogodi - Stipicu.

Fernandes (5,5) - Ovih 0,5 ocjene ide mu za stare zasluge. Ni on se, kao ni Henriquez, praktički nije pojavio na derbiju. Srećom, obojicu ih je izvukao Soudani, njemu neka proslijede svoj dio premija za pobjedu na Poljudu.

TRENERI:

Carrillo (5) - Potpuno nelogične izmjene. Ako mu je Kvesić jedan od najlošijih na terenu i još je imao žuti karton zbog brutalnog starta, mogao je očekivati da će mu se dosta viši Soudani zavući iza leđa i tu čekati svoju šansu. No umjesto visokog Ismajlija, potpuno neobjašnjivo uveo je - Maganta. Da je bar taj igrač dosad zabio gol ili barem asistirao u Hajdukovom dresu, pa bi čovjek rekao... Inače, ostaje nejasna ideja igre trenera Hajduka koji dopusti Dinamu 61 posto posjeda lopte na Poljudu, a protivnički golman kraj utakmice dočeka neocijenjen.

Petev (5) - OK, Soudani mu je spasio stražnjicu, ali ako on misli da će Dinamo s ovakvom igrom sustići Rijeku, grdno se vara. Ideja igre na Poljudu nije postojala, Dinamo se tek u završnici sretno izvukao i još bi to bilo prihvatljivo da nismo gledali ispodprosječne partije "modrih" protiv Istre, Rijeke, Lokomotive... Da je to domaći stručnjak na klupi Dinama, već bi odavno dobio "nogu".