Komentari 48

Ćorić: Nisam znao što radim ni gdje sam, igrao sam kao curica

1

Nakon prvog dana Davis Cup susreta u Belgiji Hrvatska i domaćin imaju po bod. Hrvatskoj ga je donio Marin Čilić, a Belgiji Goffin u drami protiv Borne Ćorića

Prva dva seta nisam imao baš nikakve šanse protiv Goffina, osjećao sam se kao neka curica od 10 godina. Nisam znao gdje sam ni što radim na terenu. No uspio sam se vratiti i imao sam šansu da ga čak i dobijem. Dao sam sve od sebe u tom petom setu, ali Goffin je ipak bio bolji na kraju, samokritičan je mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić nakon poraza od prvog belgijskog tenisača Davida Goffina.

Belgijac je u dramatičnom meču slavio 3-2 u setovima. No nakon što je Belgijac poveo 2-0 i sve se činilo izgubljeno za Ćorića, Borna se vratio iz ponora i meč odveo u dramatičan peti set u kojem se pak Goffin vratio iz izgubljene situacije i nakon više od tri sata igre ipak donio prvi bod domaćinu. Iako je na terenu danas bio tri sata, Borna kaže da je spreman igrati odlučujući peti meč bude li potrebno.

- Spreman sam i za odlučujući meč ako će trebati, nisam preumoran - rekao je Borna, a izbornik Željko Krajan dodao:

- U prva dva seta Goffin je igrao svemirski tenis, no Borna je dočekao svoju priliku i odveo meč u peti set. Marin je, pak, ponovno pokazao svoju kvalitetu u prvom meču. Nije mu bilo lako igrati jer morao je dobiti i zato je za njega to bio težak meč koji je na kraju uvjerljivo odradio.

U subotu je s početkom u 15 sati na rasporedu meč parova, za koji su nominirani Ivan Dodig i Franko Škugor s hrvatske, te Ruben Bemelmans i Arthur De Greef s belgijske strane. Izbornici obaju sastava imaju mogućnost promijeniti postavu do sat vremena prije početka. Pobjednik ovog okršaja igrat će u srpnju protiv boljeg iz susreta Australija - SAD (trenutni rezultat 1-1, domaćin igra bez bolesnog Nicka Kyrgiosa). Hrvatska je u četvrtfinalu posljednji put bila 2012. godine, a ako taj rezultat ponovi ove sezone, igrat će također u gostima, bez obzira tko će biti suparnik.