Komentari 7

Ćorić preokretom u treće kolo, igra s Isnerom ili Kuznjecovim

1

Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo ATP turnira u američkom Winston-Salemu nakon pobjede protiv Amerikanca Donalda Younga 4-6, 6-4, 6-2 nakon dva sata i dvije minute igre. Oba su igrača imala odličan postotak ubačenog prvog servisa te odličnu realizaciju nakon njegova ubačaja u prvih devet gemova dvoboja i stoga nisu dopustila suparniku niti jednu "break-loptu".

Nažalost, kada je Ćorić servirao za ostanak u prvom setu upao je u krizu prvoga servisa, pa je Young stigao do "break-lopte" koja je ujedno bila i set-lopta, a više od jedne prilike mu nije niti trebalo.

No, Ćorić je uzvratio oduzevši servis Youngu u prvoj igri drugog seta, tada je Amerikanac promašio tri prva servisa, a Ćorić je osvojio sva tri poena na drugom. Usto, Young je na "break-loptu" napravio dvostruku servis pogrešku. Iako će Ćorić ispustio "break" prednosti u četvrtoj igri, odmah u petoj je napravio novi kojega je zadržao do kraja te dionice igre i poravnao rezultat u meču.

I treći je set počeo kao drugi, Ćorić je u prvoj igri oduzeo servis Youngu, a odmak od scenarija drugog seta dogodio se u četvrtoj igri kada je Ćorić uspio zadržati servis spasivši pritom "break-loptu" suparnika. Konačno rješenje dvoboja dogodilo se u petoj igri kada je Ćorić ostvario još jedan "break" iskoristivši četvrtu priliku u tom gemu za 4-1 i zatim mirno priveo susret kraju.

Bio je ovo drugi dvoboj Ćorića i Younga i druga pobjeda 20-godišnjeg Zagrepčanina koji će u 3. kolu igrati protiv boljeg iz ogleda Amerikanca Johna Isnera i Rusa Andreja Kuznjecova.