Komentari 49

Crvena zvezda - Man. City 2-3: Golijada na Marakani! Pepove rezerve ispratile Srbe iz Europe

Crvena zvezda -   Man. City 2-3: Golijada na Marakani! Pepove rezerve ispratile Srbe iz Europe
6

LIGA PRVAKA - Mateo Kovačić igrao je 76 minuta, a Joško Gvardiol nije ulazio u igru. City je sa šest pobjeda u šest utakmica prošao u osminu finala, a dvojica mladih igrača zabila su prvijenac za 'građane'

Nogometaši Manchester Citya okončali su grupnu fazu Lige prvaka sa svih šest pobjeda, a u zadnjem kolu su pobijedili Crvenu zvezdu u Beogradu s 3-2.

Champions League - Group G - Crvena Zvezda v Manchester City

Mateo Kovačić je igrao do 76. minute, a Joško Gvardiol ostao na klupi. City je u Beograd došao u pričuvnom sastavu, ali su opet poveli s 2-0 golovima Micaha Hamilton (19') i Nizozemca Oscara Bobba (62').

VIDEO Englezi su ispijali pivo u Beogradu, krenuo je kaos. Evo kako je izgledao napad Delija

Oba mladića zabila su prvijenac za "građane", a posebno je lijepa priča Hamiltona, koji je prije šest godina primao savjete Pepa Guardiole dok je skupljao lopte na utakmici Cityja, samo da bi zabio gol u debitantskom nastupu za engleskog i europskog prvaka.

Srbi tvrde: Pep Guardiola bio je blizu potpisa za Crvenu zvezdu

Istaknimo i kako je Hamilton izborio penal u 85. minuti, kojeg je realizirao Kavlin Phillips.

Južnokorejanac Hwang In-Beom donio je nadu srpskom prvaku golom u 71. minuti,  da bi Kalvin Phillips pet minuta prije kraja iz penala donio pobjedu Cityu.  Alexander Katao je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3-2.

Leipzig rutinski odradio posao

U drugom dvoboju skupine Leipzig je s 2-1 slavio kod kuće protiv Young Boysa, a sva tri gola su pala u razmaku od pet minuta.

Slovenac Benjamin Šeško (51') doveo je Nijemce u vodstvo, Ebrima Coley izjednačio, a konačnu pobjedu donio Šveđanin Emil Forsberg (56').

City i Leipzig su već ranije osigurali osminu finala, Young Boysi će u Europsku ligu, a Zvezda ispada iz Europe.

Crvena zvezda - Manchester City, Liga prvaka 18.45 sati , Beograd, Srbija
Crvena zvezda
Hwang 76', Katai 90+1'
2 : 3
Manchester City
Hamilton 19', Bobb 62', Phillips 85'
90+6'

Utakmica je završila.

90+1'

GOOL! Ludnica na Marakni! Zvezda je smanjila na 3-2. Katai je ostao sam pred golom Cityja nakon kornera. Lijepo je glavom naciljao u mrežu Ortege.

90'

Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

85'

GOOL! Kalvin Phillips je preuzeo odgovornost i pucao s bijele točke. Glazer se bacio u jednu, a Englez je pucao u drugu stranu za 3-1 Cityja.