Komentari 30

Parmino čudo! U tri godine su iz četvrte lige stigli do Serie A

1

Frosinone je imao to drugo mjesto sve do 89. minute kada im je Foggijin Floriano zabio za 2-2. To ih je, osim u očaj, bacilo i na treće mjesto Serie B jer imaju lošiju gol razliku od Parme

Parma je uspjela napraviti čudo, vratili su se u Serie A!  Prije tri godine igrali su u poluamaterskoj četvrtoj ligi, odnosno Serie D, a prošle godine su kroz doigravanje u trećeligaškom društvu izborili drugi razred talijanskog nogometa.

"Tre anni fa ci davano per morti: si sono sbagliati" Noi siAmo AncorA quA! 💪🏻💛💙 #EhGià #comenoinessunomAi #ForzaParma

Posted by Parma Calcio 1913 on Friday, May 18, 2018

I odmah nakon tog uspjeha uhvatili su drugu poziciju koja im je omogućila promociju u prvu ligu. Dobili su Speziju 2-0 u gostima i skočili na drugo mjesto sa 72 boda koliko je uhvatio i Frosinone kojem je trebala domaća pobjeda nad Foggijom.

Frosinone je imao drugo mjesto sve do 89. minute kada im je Floriano zabio za 2-2. To ih je, osim u očaj, bacilo i na treće mjesto Serie B jer imaju lošiju gol razliku od Parme.

U doigravanje za treće mjesto koje vodi u prvu ligu tako će, uz Frosinone, Palermo, Venezia, Bari, Cittadella i Perugia.

Empoli i Parma direktno idu u prvu ligu. Slavni talijanski klub je 2015. godine doživio financijski i rezultatski krah koji ih je 'bacio' na samo dno. Dočekala ih je gotovo amaterska svakodnevica, Serie D, četvrti rang.

Tri godine kasnije, eto ih u prvoj ligi!

Parma je prethodne sezone završila na drugoj poziciji Lega Pro - Girone B, odnosno treće lige, iza neuhvatljive Venezije Pippa Inzaghija.

Uslijedilo im je potom doigravanje gdje su preko Piacenze, Lucchesea, Pordenonea i Alessandrije uspjeli sasvim zasluženo zaraditi plasman u drugu ligu.