Komentari 60

Teniska izvanrednost: Đoković napravio nevjerojatan preokret

2

Nije ovo bila tek jedna od običnih pobjeda svjetskog broja dva. U ovom je meču Verdasco imao 1-0 u setovima te čak pet meč lopti u tie-breaku drugog seta. Za pobjedu protiv Đokovića nije bilo dovoljno...

U polufinalu Dohe sastali su se Fernando Verdasco i Novak Đoković. Pobijedio je Srbin 4:6, 7:6 (9:7), 6:3 i u finalu čeka boljeg iz meča Murraya i Berdycha.

No, nije ovo bila tek jedna od običnih pobjeda svjetskog broja dva. U ovom je meču Španjolac imao 1-0 u setovima te čak pet meč lopti u tie-breaku drugog seta.

Činilo se da mu pobjeda ne može izmaknuti, no onda je Đoković pokazao zašto je jedan od najvećih tenisača svih vremena.

Đoković je do pobjede protiv Verdasca stigao spasivši čak pet meč-lopti Španjolca, od toga četiri vezane.

Španjolac je u "tie-breaku" drugog seta imao prednost od 6-2, a zatim i petu meč-loptu kod 7-6 na svom početnom udarcu, no nije uspio završiti posao.

U trećem se setu frustrirani Španjolac držao do 2-2, no više od toga nije mogao. Đoković je još malo 'udario po gasu' te finiširao meč koji ga je odveo do finala.

Podsjećamo, Verdasco je u četvrtfinalu bio bolji od našeg Ive Karlovića.