Čudo u Budimpešti: Božo Starčević izborio Olimpijske igre u Tokiju! | 24sata

Komentari 16

Čudo u Budimpešti: Starčević izborio Olimpijske igre u Tokiju!

U paklenoj konkurenciji Europskog kvalifikacijskog turnira za OI Starčević je prvo pobijedio Poljaka Wolnog, zatim europskog prvaka Azerbajdžanca Sulejmanova, a onda i Čeha Vargu te ušao u finale

Nevjerojatan podvig ostvario je najbolji hrvatski hrvač Božo Starčević (32)!

POGLEDAJTE VIDEO: Ličanin na svjetskom vrhu hrvanja

01:36

U paklenoj konkurenciji Europskog kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Budimpešti Starčević je prvo u osmini finala kategorije do 77 kilograma grčko-rimskim stilom deklasirao Poljaka Mateusza Wolnog (8-0), zatim u četvrtfinalu pobijedio europskog prvaka, Azerbajdžanca Sanana Sulejmanova (1-1, Starčević je posljednji osvojio bod), a onda u polufinalu i Čeha Oldricha Vargu (3-1).

Trenutačno najbolji hrvatski hrvač i nesuđeni osvajač olimpijskog odličja na Igrama u Rio de Janeiru 2016. u Budimpešti će se za zlato boriti protiv Rusa Aleksandra Čehirkina koji je u kontroverznom polufinalu na bodove (7-6) pobijedio Bugarina Aika Mnatsakaniana.

Samim ulaskom u finale Starčević je osigurao nastup na Olimpijskim igrama budući da finalisti automatski kupuju kartu za Tokio.

Zaista čudesan pothvat Hrvata, samo 16 najboljih hrvača svijeta plasirat će se na Igre.

Od ostalih hrvatskih predstavnika za odličje će se boriti Ivan Lizatović do 60 kg i Danijel Janečić do 67 kg. Lizatovića je u repesaž povukao Nijemac Etienne Kinsinger koji ga svladao u četvrtfinalu (8-2). Janečić je u četvrtfinalu izgubio od Gruzijca Ramaza Zoidzea (8-0) koji se lakoćom plasirao u finale pa je hrvatski reprezentativac završio u repesažu i dobio priliku osvojiti brončano odličje.

No, ni Lizatović ni Janečić nisu izborili nastup u Tokiju.

Priliku za represaž ima i Marko Koščević u kategoriji do 130 kg koji je u četvrtfinalu poražen na bodove (3-1) od Litavca Mantasa Knystautasa.

Ivan Huklek je u kategoriji do 87 kg izgubio prvi meč, a na bodove (6-2) ga je pobijedio Armenac Artur Šahinjan.