Komentari 168

Veliko iznenađenje: Finska u debiju na Euru srušila Dansku!

Danci nisu uspjeli slaviti Christianu Eriksenu u čast, koji se srušio na travnjak pa nakon oživljavanja završio u bolnici. Imali su i penal, ali Hojbjerg je pukao pod pritiskom i Hradecky mu je uhvatio živu loptu

Finska je u Kopenhagenu pobijedila Dansku s 1-0 priredivši prvo veliko iznenađenje na Euru 2020. Bila je to velika pobjeda Finaca u premijernom nastupu na Europskom prvenstvu.

POGLEDAJTE VIDEO: Eriksen se srušio na terenu

Christian Eriksen 01:10

Nažalost, dvoboj u Kopenhagenu obilježio je događaj iz 43. minute utakmice kada se danski veznjak Christian Eriksen srušio na travnjak.

Strava u Kopenhagenu: Eriksen se srušio, liječnici ga oživljavali, probudio se dok su ga odnosili

Igrač milanskog Intera i suigrač hrvatskih reprezentativaca Marcela Brozovića i Ivana Perišića, pao je u nesvijest, a liječnička služba odmah je jurnula prema njemu i počela s oživljavanjem.

Danski i finski reprezentativci, kao i gledatelji na stadionu ostali su u šoku. Igrači su stvorili štit kako kamere ne bi snimile što se događa, no vidjelo se kako ga liječnici oživljavaju.

Kapetan Kjaer spasio Eriksena: Izvadio mu jezik, dao umjetno disanje pa 'digao zid' oko njega
Eriksenova supruga izvan sebe istrčala na teren, zaštitari ju zaustavili da ne otrči do njega
Euro 2020 - Group B - Denmark v Finland

Eriksen je potom na nosilima, koja su bila zaklonjena bijelim platnom, iznesen s terena i hitno prevezen u bolnicu, a utakmica je prekinuta. Danski nogometni savez je kasnije objavio kako je Eriksen budan i stabilan.

Eriksenov otac potvrdio: Budan je i stabilno, može razgovarati

Utakmica se nastavila u 20.30 sati, a Uefa je objavila kako su igrači obje momčadi pristali na nastavak susreta nakon što su čuli dobre vijesti iz bolnice.

Prvo se igralo posljednje četiri minute prvog poluvremena, zatim je uslijedila pauza od 5 minuta, nakon čega i drugo poluvrijeme.

Pogodak odluke zabio je Joel Pohjanpalo u 60. minuti.

Danska je u 74. minuti mogla izjednačiti, no Pierre-Emile Hojbjerg nije realizirao penal. Finski vratar Lukaš Hradecky lakoćom je obranio udarac veznjaka Tottenhama i uhvatio mu živu loptu.

Finska je tako u debitantskom nastupu na Euru stigla do važna tri boda i povijesne pobjede.

1. kolo grupe B, Euro 2020 18 SATI , Stadion Parken, Kopenhagen
Danska
0 : 1
Finska
Pohjanpalo 60'

KRAJ U KOPENHAGENU!

Nakon užasnih scena u prvom poluvremenu kada se Christian Eriksen srušio na travnjak pa su ga liječnici i suigrači oživljavali, na koncu je Finska stigla do povijesne pobjede.

Danci nisu uspjeli slaviti Eriksenu u čast, ali zato je junak Finaca Pojhanpalo svojoj reprezentaciji donio premijernu pobjedu u debiju na Europskom prvenstvu!

Gol je pao u 60. minuti, a to je, ustvari, bilo sve što smo vidjeli od Finske na utakmici. Tvrdi Finci branili su se cijeli susret i tvrdom obranom stigli do vrijedna tri boda.

90+2'

Vestergaard je pucao glavom, ali udarac je bio slab i Hradecky nije imao problema. Lagano je uhvatio loptu. Još dvije minute nade za Dance.

Četiri minute nadoknade na susretu! Četiri minute preživljavanja za Fince i četiri minute nade za Dance.

87'

Poulsen je bio u velikoj šansi, no fantastično je ispred njega, na kojih sedam, osam metara, reagirao Raitala i izbacio loptu.

Danska pritišće, ali vrijeme curi...

85'

Finska je u vodstvu, no stožer je procijenio kako je potrebno osvježenje u napadu. Napadača Pohjanpala zamijenio je drugi napadač Forss.