Komentari 179

Lider prvenstva se poskliznuo! Rijeka dominirala pa ispustila vodstvo, hrabra Istra do boda

Lider prvenstva se poskliznuo! Rijeka dominirala pa ispustila vodstvo,  hrabra Istra do boda
12

Rijeka je dominirala u prvom poluvremenu i na predah je mogla otići i s više od jednim golom prednosti. To je iskoristila Istra, koja je u 49. minuti izjednačila i postavila konačni rezultat. Utakmicu je gledao i Zlatko Dalić

U pretposljednjem susretu 12. kola HNL-a nogometaši Istre 1961 i Rijeke su osvojili po bod, odigrali su u Puli neodlučeno 1-1 (0-1).

Statistika Istra 1961 - Rijeka

Rijeka je povela golom Nike Jankovića u 22. minuti, dok je za Istru 1961 izjednačio Frano Mlinar u 48. minuti. Pulska momčad je time prekinula negativan prvenstveni niz budući je izgubila posljednje četiri utakmice i u tom razdoblju nije zabila ni jedan gol. Ovim remijem stao je i pozitivan niz vodeće Rijeke koja je imala četiri pobjede u prvenstvu u posljednja četiri nastupa.

VIDEO Pogledajte kako feštaju igrači Gorice nakon povijesne pobjede nad Dinamom u HNL-u

Rijeka uz utakmicu više ima dva boda više od drugoplasiranog Hajduka, dok je Istra 1961 ostala pretposljednja.

Pula: Susret 12. kola SuperSport HNL-a između Istre i Rijeke

Nije dugo trebalo gostima iz Rijeke za pogodak. Nakon samo deset minuta domaću mrežu ja zatresao Pašalić, ali je vodstvo Rijeke poništeno zbog zaleđa. No, spasa za pulski sastav nije bilo u 22. minuti. S više od 20 metara je pucao Janković. Lopta je na svom putu nekoga dotaknula, promijenila smjer i prevarila domaćeg golmana Majkića.

ANKETA Treba li Sergej Jakirović ostati na klupi Dinama?

Potom je domaćin tražio jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom igrača Rijeke u svom šesnaestercu, ali savršenu priliku za izjednačenje Istra 1961 nije dobila. Do kraja prvog dijela još je tri prilike imala Rijeka, ali se na odmor otišlo uz minimalnu prednost gostiju.

Rijeka: 1. kolo SuperSport HNL-a, HNK Rijeka - NK Rudeš

Najbolja je bila ona u sudačkoj nadoknadi. Ivanović je pucao s vrha šesnaesterca, a premda se lopta odbila od Majstorovića domaći golman Majkić je sjajno reagirao i spriječio 2-0 suparnika.

Promašaje Rijeke domaćin je kaznio odmah početkom drugog dijela. Lijepu akciju golom za 1-1 je okrunio Mlinar, a taj je gol potpuno oslobodio pulske igrače koji su u idućih petnaest minuta imali nove dvije šanse za potpuni preokret.

Prvo je zaprijetio Maurić, ali je pucao preko vrata, dok je potom malo zakasnio Vuk u dobroj prilici za novi domaći pogodak. Do kraja susreta igralo se ravnopravno. Oba su sastava mogla zabiti drugi gol vrijedan tri boda, ali je ostalo 1-1.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.

Na utakmici je bilo 3665 gledatelja, a među njima je bio i izbornik Hrvatske Zlatko Dalić, koji je skautirao potencijalna pojačanja za 'vatrene' u društvu pomoćnika Ivice Olića i Vedrana Ćorluke.

U posljednjem susretu ovog kola, u derbiju na Poljudu, od 18 sati igraju Hajduk i Osijek.

12. kolo HNL-a 15.00 , Aldo Drosina, Pula
Istra 1961
Mlinar 49'
1 : 1
Rijeka
Janković 21'
90+6'

Gotova je utakmica! Istra i Rijeka podijelili su bodove na Aldo Drosini.

90+1'

Žuti karton dobio je Mlinar.

90'

Šest minuta sudačke nadoknade.

89'

Zadnje zamjene radi Istra. Catala je ubacio Lawala i Douglasa umjesto Vuka i Fileta.

88'

Vrlo loš udarac Obregona. Sam je bio pred golom Rijeke, ali ionako je bio u zaleđu, tako da nitko neće žaliti za ovim promašajem.