Komentari 4

Briljantni Čavlina spasio Lokose, Slaven nastavlja lov na Europu

Susret je usmjerio Ibrahim Aliyu koji je u 66. minuti dobio izravni crveni karton nakon neopreznog starta nad Božićem. Prvotno mu je sudac Patrik Kolarić pokazao žuti, no intervenirala je VAR soba

Iako je dobar dio drugog poluvremena igrala s igračem manje, Lokomotiva Silvija Čabraje uspjela je sačuvati bod na teškom gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa.

POGLEDAJTE VIDEO:

Svi smo jedna obitelj 01:33

Momčad Zorana Zekića odigrala je 0-0 u 16. kolu HNL-a protiv brojčano inferiornijeg suparnika, no iako je osvojila "samo bod" itekako je bitan u kontekstu pozicije na tablici i borbi za europska mjesta.

Susret je usmjerio Ibrahim Aliyu koji je u 66. minuti dobio izravni crveni karton nakon neopreznog starta nad Božićem. Prvotno mu je sudac Patrik Kolarić pokazao žuti, no intervenirala je VAR soba i Kolarić je, vidjevši situaciju detaljnije, promijenio odluku pa isključio Lokomotivina Nigerijca.

Slaven Belupo i Lokomotiva sastali se u 16. kolu SuperSport HNL-a

Treba istaknuti sjajnu partiju golmana Lokomotive Nikole Čavline (20), koji je najzaslužniji što Koprivničani nisu postigli pogodak.

Farmaceuti bolji, ali...

Slaven Belupo je odmah na startu susreta imao sjajnu šansu povesti. U 4. minuti Mudražija je imao na pladnju pogodak za 1-0, ali Lokomotiva je preživjela taj trenutak.

U nastavku prvog poluvremena bolji je dojam ostavila gostujuća momčad iz Zagreba koja je igrala s više energije te je češće napadala. Opasan je bio Aliyu, a najbliže golu bio je u 24. minuti Cipetić koji je iz situacije povoljnije za ubačaj pogodio vratnicu. U samoj završnici prvog dijela još je svaka momčad imala po jednu dobru šansu. Prvo je zaprijetio domaći igrač Hoxha u 40. minuti, a još je bliže golu bio igrač Lokomotive Stojković tri minute kasnije, ali je pucao pored vrata.

U nastavku se smanjio broj prilika na obje strane, a prvo veliko uzbuđenje dogodilo se u 67. minuti kada je zbog grubog starta pocrvenio igrač Lokomotive Aliyu.

Uz igrača više sve do kraja utakmice Slaven Belupo je dominirao, ali se mučio doći u pravu šansu za pogodak. Silna ubacivanja ili udarci iz daljine na kraju nisu uzrokovali promjenu rezultata i svaka je momčad osvojila po bod. Najbolju je šansu u 90. minuti propustio Krstanović koji nije bio precizan glavom iz blizine.

Slaven se nalazi na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice i za trećeplasiranim Osijekom zaostaje tek dva boda.