Komentari 68

Prođe li Mađare, Dinamo ide na pobjednika Qarabag - Molde!

U Nyonu je u podne održan ždrijeb play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka. Prođe li Dinamo Ferencvaros, ide na pobjednika meča između prvaka Azerbajdžana i Norveške. Prvi meč je u Maksimiru

Dinamo će u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, prođe li Ferencvaros, igrati protiv pobjednika meča između prvaka Azerbajdžana Qarabaga i norveškog prvaka Moldea, odlučeno je na Uefinu ždrijebu u utorak u Nyonu.

Prva utakmica igrala bi se na Maksimiru 22. ili 23. rujna, a uzvrat u Azerbajdžanu ili Norveškoj 29. ili 30. rujna. Ova faza kvalifikacija, podsjetimo, igra se na dvije utakmice, za razliku od ranijih pretkola.

POGLEDAJTE VIDEO: Slavlje Dinama u Rumunjskoj

Dinamo slavi nakon Cluja 01:05

Qarabag je klub iz grada Agdama koji je napušten davne 1993. zbog rata s Armenijom za pokrajinu Gorski Karabah, koju svojataju obje strane. Otad se preselio u Baku i osvojio osam naslova prvaka Azerbajdžana.

Momčad mu vrijedi 11,78 milijuna eura, a tamo je i jedan Hrvat. Bivši dinamovac Filip Ozobić (29) u Azerbajdžanu je od 2016. Prvo je nosio dres Gabale dvije godine, a u Qarabagu je od 2018. Trener je domaći čovjek Gurban Gurbanov.

Molde je stari Dinamov znanac s kojim je igrao u trećem pretkolu Lige prvaka 2015/16. Nakon prve utakmice na Maksimiru Dinamo je s čovjekom manje od 65. minute (Paulo Machado) izvukao 1-1, a u uzvratu je bila prava drama.

"Modri" su nakon 22 minute vodili nestvarnih 3-0 golovima Pjace, Ademija i Roga, a onda sve prosuli. Hussain, Eylounoussi i Kamara do 75. minute izjednačili su na 3-3, i to s čovjekom manje, a Dinamo se nekako provukao na golove u gostima.

Molde vrijedi 12,85 milijuna eura, najskuplji čovjek je Norvežanin Magnus Wolff Eikrem (30) s milijun eura, a iz prvog okršaja prije pet godina u momčadi su ostali golman Andreas Linde (27) i veznjak Mattias Moström (37). Trener je Norvežanin Erling Moe.

Play-off Lige prvaka:

put prvaka

• Slavija Prag (Češka) - Young Boys (Švicarska) / Midtjylland (Danska)
  • Maccabi Tel-Aviv (Izrael) / Dinamo Brest (Bjelorusija) - Salzburg (Austrija)
  • Olympiacos (Grčka) - Crvena zvezda (Srbija) / Omonia (Cipar)
  • Qarabag (Azerbajdžan) / Molde (Norveška) - Ferencvaros (Mađarska) / Dinamo Zagreb (Hrvatska)

ligaški put

• Benfica (Portugal) / PAOK (Grčka) - Krasnodar (Rusija)
  • Gent (Belgija) / Rapid Beč (Austrija) - Dinamo Kijev (Ukrajina) / AZ Almkaar (Nizozemska)