Komentari 280

Dinamo nakon turbulentnog početka dao čak osam komada Orioliku! Drmić zabio hat-trick

Dinamo nakon turbulentnog početka dao čak osam komada Orioliku! Drmić  zabio hat-trick
14

Dinamo je došao do uvjerljive pobjede protiv četvrtoligaša u Oriovcu nakon uzbudljivog početka u kojem je domaćin tražio penal u 18. minuti. Ipak, 'modri' su poveli golom Halilovića u 25. minuti, a zatim rutinski slavili

Nogometaši Dinama prošli su u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon uvjerljive pobjede u gostima protiv četvrtoligaša Oriolika (3. NL Istok).

POGLEDAJTE VIDEO:

Nakon utakmice Oriolik Oriovac - Dinamo 00:31

Susret je počeo s puno uzbuđenja. Domaćin je čvrsto branio 'nulu' na semaforu, zbog čega je u prvih 20 minuta bilo nekoliko grubih prekršaja. U 18. minuti utakmice domaćin je tražio penal nakon što je Luka Vrbančić na travnjak srušio Branimira Kokotovića. Ipak, sudac Zdenko Lovrić odmahnuo je rukom na nezadovoljstvo domaćina.

Oriovac živi za modre: Ovdje je 90 posto dinamovaca, imamo i vojnika, a vlak potrubi za sreću

'Modri' su poveli u 25. minuti utakmice. Tibor Halilović uputio je udarac prema mreži Oriolika, a lopta je od braniča Stjepana Stubičana skrenula u mrežu. Vodstvo je samo dvije minute kasnije povisio Josip Drmić s bijele točke. Stoper Matej Marušić htio je ispucati loptu, ali mu se Vrbančić ubacio s leđa, a branič Oriolika pogodio ga je nogom.

Oriolik i Dinamo sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa

Drmić je u 40. minuti zabio novi penal, zbog kojeg je crveni karton dobio stoper Oriolika Stjepan Stubičan. Naime, stoper domaćih nije imao namjere ići na loptu, već je za ruku povukao Takuro Kaneka, zbog čega je Oriolik uz penal ostao i s igračem manje. Upravo je Kaneko ubačajem pronašao Drmića za četvrti gol Dinama u 42. minuti kojim je Drmić zabio drugi hat-trick ove sezone nakon visoke pobjede nad Rudešom od 5-1.

Otkrivamo tko su junaci murala 'Nebeska bojna': Propustili su i utakmice Oriolika zbog Dinama'
VIDEO Oriolik ostao bez penala, zaiskrilo pa domaći dobili crveni

Maxime Bernauer postavio je 5-0 'modrih' na samom kraju prvog dijela, a Sergej Jakirović napravio je dvije zamjene na poluvremenu. Ubacio je Čaića i Menala umjesto Kaneka i Sučića.

Aktualni prvak Hrvatske odradio je rutinski posao u drugom dijelu. Golove su još zabili Antonio Marin (53.), Mahir Emreli (61.) i Sandro Kulenović (81.)

Oriolik - Dinamo, osmina finala Kupa 14 sati , Oriovac
Oriolik
0 : 8
Dinamo
Stubičan 25' (autogol), Drmić 27', 40' , 42', Bernauer 45+2', Marin 53', Emreli 77', Kulenović 81'
90'

Utakmica je gotova, velika pobjeda od 8-0 za Dinamo!

85'

Bernauer je dobio udarac rukom u lice. Ostao je ležati na travnjaku, ali sve će biti u redu sa stoperom 'modrih'.

81'

GOL! Sandro Kulenović zabio je gol.

77'

GOL! Dinamo je zabio i sedmi. Kulenović je glavom spustio loptu, a Emreli je volejem zatresao mrežu.