Komentari 79

'Petarda' prekrasnih golova: Dinamo s pola gasa riješio Istru

Golovi jedan ljepši od drugog. Gavranović je majstorski zabio za vodstvo da bi Jakić postigao spektakularan volej. Uslijedio je predivan lob Gavre da bi točku na "'i" fantastičnim golom stavio Tolić pred kraj utakmice

Nogometaši Dinama uvjerljivo su s 5-0 porazili Istru 1961 u susretu 11. kola Prve HNL povećavši prednost na ljestvici.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamovci nakon Wolfsbergera

Dinamovci nakon Wolfsbergera 03:55

Premda su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, "modri" nisu dozvolili iznenađenje i rutinski su stigli do novih bodova.

Dinamo je poveo već u 6. minuti, kada je Mario Gavranović iskoristio pogrešku gostujuće obrane Istre u predaji lopte i precizno zabio za 1-0.

Zagreb: GNK Dinamo i NK Istra 1961 susreli se u 11. kolu 1. HNL

U posljednjim trenucima prvog dijela Kristijan Jakić zabio je prekrasan pogodak pogodivši s ruba kaznenog prostora same rašlje. Bio je to gol za pamćenje nakon što si je Jakić podigao loptu pa spektakularnim volejem proparao suparničku mrežu.

Pogledajte nevjerojatnu golčinu Jakića! Volejem proparao mrežu

U nastavku susreta Gavranović je zabio svoj deveti gol ove sezone, a među strijelce upisali su se i Oršić (76) i Tolić (87). Gavro je majstorski ponovno iskoristio grešku obrane pa hladno servirao kaznu - lobom je prebacio Jurica i povećao prednost na 3-0.

Istra se u potpunosti raspala i Oršić je samo minutu kasnije postavio 4-0 da bi koncem drugog dijela Tolić zabio novi fantastičan gol. Potegnuo je iskosa s ruba kaznenog prostora i zabio pravu bombu u suprotan kut.

Pobjeda Dinama mogla je biti i uvjerljivija, no Tolić je u 61. minuti pogodio prečku.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, šest više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova. Na začelju su Lokomotiva i Varaždin sa po sedam bodova. Sada slijedi reprezentativna pauza, a prvenstvo se nastavlja 20. studenog.

11. KOLO HNL-A 15 SATI , Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo
Gavranović 6', 75', Jakić 45+1', Oršić 76', Tolić 87'
5 : 0
Istra

KRAJ!

Uvjerljiva pobjeda Dinama koja će 'modrima' dati dodatan vjetar u leđa uoči teškog rasporeda u studenom.

Današnja predstava bila je sjajna, a dinamovci su se nazabijali zaista predivnih golova. Jedan ljepši od drugog.

Razloga za brigu može dati jedino ozljeda Ademija. Kapetan Dinama uoči susreta osjetio je zatezanje u kvadricepsu pa danas nije zaigrao. Još se ne zna o kakvoj težini ozljede je riječ.

Igrat će se samo minuta sudačke nadoknade.

87'

GOOOOL! Još jedan prekrasan gol Dinama!

Tolić je ranije pogodio prečku, ali sada je fantastičnim udarcem rasparao mrežu kao i Jakić te bombom neobranjivo pogodio suprotni kut za 5-0.

85'

Spustila se magla na Maksimir i otežan je prijenos. No, utakmica je tako i tako odavno riješena.

84'

Posljednja izmjena kod Dinama. Evo i Hajrovića u igri, zamijenio je strijelca četvrtog gola Mislava Oršića.