Komentari 109

Šitum golom nakon 771 dan srušio najboljeg gosta HNL-a

12

Nogometaši Dinama u okviru 16. kola HNL-a pobijedili su Goricu. Strijelac jedinog gola bio je Šitum, koji je zabio nakon posta od 771 dana i tako srušio statistički najbolju gostujuću momčad lige Goricu

U posljednjoj utakmici 16. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Goricu s 1-0 (0-0) i povećali vodstvo na ljestvici.

U vrlo šarolikom sastavu, jer je trener Nenad Bjelica počeo samo s Gojakom od prvih 11 iz utakmice s Fenerbahčeom u četvrtak, Dinamo je teškom mukom slavio protiv najugodnijeg iznenađenja prvenstva.

Hrabra Gorica je izdržala sve napade prvaka sve do 55. minute kada je Mario Šitum najbolje reagirao nakon što je Petković prebacio loptu na drugu stativu. Bio je to prvi gol Dinama nakon što nisu zabili u šest poluvremena zaredom - protiv Fenerbahčea (0-0) i Rijeke (0-1) nisu ni postigli gol, a u pobjedi protiv Lokomotive (1-0) su zabili u prvom dijelu.

Gorica je u samoj završnici propustila dvije velike prilike za izjednačenje - u 87. minuti igrač Gorice Dvorneković je pogodio gredu, a u 91. minuti udarac Suka je prošao tik pored vratnice.

Dinamo vodi s 39 bodova, a Gorica je ostala peta s 26 bodova.

Susret se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 2000 gledatelja Bebek iz Rijeke.