Komentari 177

Nastavak slabih igara Dinama: 'Pjesnici' ponovo izborili remi

6

U gradskom okršaju 15. kola Prve lige Zagreb i Dinamo odigrali su prosječnu utakmicu bez golova. Velik je to uspjeh za 'pjesnike', a još jedna briga za 'modre'

Zagreb je ove sezone crna mačka za Dinamo. Niti u drugoj prvenstvenoj utakmici ove sezone "modri" nisu uspjeli pobijediti "pjesnike". Ako se i tada mogao naći nekakav alibi zbog rane faze sezone, u 15. kolu MAXtv Prve lige prijatelji Dinama to zasigurno mogu gledati kao neuspjeh. Završilo je 0-0.

Utakmica protiv Salzburga u četvrtak u Maksimiru (5-1) bila je jedna od najlošijih ove sezone, ali ni protiv mnogo slabijeg protivnika, gradskog rivala Zagreba, Dinamo nije izgledao puno bolje. Tome u prilog govori podatak da je u prvih 45 minuta imao svega dva udarca prema golu, a niti jedan u okvir.

Na drugoj je strani Valentino Stepčić, strijelac lijepog gola u prvoj utakmici ovih dvaju klubova u Maksimiru, dobro namučio Eduarda slobodnjakom u 29. minuti kada je ciljao same rašlje, ali Portugalac je spasio svoju momčad senzacionalnog vodstva.

U drugom je poluvremenu Zoran Mamić pokušao osvježiti momčad uvođenjem Machada, Vukojevića i Wilsona, krenuo s četiri napadača po gol za pobjedu, ali nikako ga nije mogao dočekati. Najbliži je golu bio Machado iz još jednog prekida, no u tome ga je zaustavio Livaković, baš kao Eduardo Stepčića u prvom dijelu.

Otvorila su se vrata "modrima" prema pobjedi u potpunosti kada je Josip Jurendić zaradio drugi žuti karton pola sata prije kraja, no "pjesnici" su se junački branili. I ne samo to: u završnici utakmice nekoliko su puta bili blizu gola i s igračem manje, ponajviše iz šanse Gabriela Bobana tri minute prije kraja kada se našao oči u oči s Eduardom, ali nije ga mogao prebaciti.

Zagreb je tako u 58. gradskom derbiju došao do 18. remija koji mu jamči učvršćivanje šestog mjesta na ljestvici MAXtv Prve lige, a Dinamo je trenutno sedam bodova ispred Rijeke koja će bodovni zaostatak moći smanjiti dobije li Lokomotivu na Kantridi (19 sati).

Zagreb - Dinamo 0-0

• ZAGREB: Livaković - Jurendić, Musa, Kovačić, Štiglec - Stepčić, Mudražija (od 69. Dučkić), Krovinović - B. Boban (od 56. Konopek), G. Boban, Medić (od 72. Strika)
  • DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali (od 73. Wilson), Taravel, Ibáñez - Ademi, Brozović (od 65. Vukojević), Andrijašević (od 46. Machado) - Soudani, Pjaca, Henríquez

Kronologija: Zagreb - Dinamo 0-0

• 90+5' | Gotovo je, Zagreb je opet uzeo bod Dinamu!
  • 90+3' | Puca Soudani nakon gužve u šesnaestercu, odlazi to s vanjske strane mreže.
  • 90' | Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.
  • 87' | Stepčić za Bobana koji izlazi sam na Eduarda, ali brani golman "modrih"!
  • 82' | Gabriel Boban u velikoj šansi! Dobio je loptu Zagrebov nogometaš na desetak metara i pucao iz voleja, ali Pinto nekako blokira leđima.
  • 79' | Pjaca ostavlja loptu Henríquezu koji puca s ruba šesnaesterca, lopta odlazi malo pokraj gola! Zamalo je Čileanac donio ključan gol gostima.
  • 73' | Mijenja i Zagreb. Ulazi Strika, izlazi Medić. Mamić stavlja Wilsona umjesto Sigalija.
  • 68' | JURENDIĆU DRUGI ŽUTI KARTON! Kapetan domaćih ušao je tijelom u Ibáñeza, sudac Jović daje mu drugi žuti karton. "Pjesnici" su do kraja s igračem manje.
  • 65' | Izlazi Brozović, ulazi Vukojević.
  • 59' | Machado gađa iz slobodnjaka same rašlje, ali brani Livaković! Najbolja prilika Dinama dosad.
  • 56' | Izmjena u Zagrebu. Izlazi B. Boban, ulazi Konopek.
  • 55' | Žuti za Jurendića.
  • 48' | Velika šansa a Zagreb! Nakon kornera lopta je na drugoj strani došla do Medića, ali Sigali je uspio blokirati njegov pokušaj glavom.
  • 46' | Počeo je drugi dio. Machado je zamijenio Andrijaševića.
  • 45+1' | KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Zasad nema golova, ali ni pravih prilika. Ništa-ništa.
  • 45' | I Brozović je završio u bilježnici suca Frana Jovića zbog faula na Jurendiću.
  • 42' | Brozović je pogriješio na sredini terena, loptu mu je uzeo Stepčić i krenuo prema šesnaestercu Dinama pa uputio još jedan udarac, ali opet bez prave opasnosti po Eduarda. Portugalac je uhvatio taj šut.
  • 40' | Arijan Ademi dobiva žuti karton zbog preoštrog starta.
  • 39' | Henríquez je dobio nezgodan udarac pod rebra zbog koje je neko vrijeme ležao na terenu. Spreman je za ulazak Wilson, no još se pruža pomoć Čileancu pa je moguće i da se vrati u igru.
  • 35' | Slabo prvo poluvrijeme bliži se kraju. Dinamo je nekonkretan, sve u svemu - uspavanka u Kranjčevićevoj.
  • 29' | Stepčić opasno prijeti iz slobodnjaka! Evo i Zagreba, strijelac sjajnog gola iz Maksimira u prvoj ovosezonskoj utakmici ovih dvaju klubova opalio je iz slobodnog udarca s 20-ak metara i gađao bliži kut, ali Eduardo je boksao u korner.
  • 21' |  Prva ozbiljnija šansa na utakmici. Ademi je prihvatio slobodnjak u šesnaestercu na lijevoj strani i dao povratnu loptu za Pjacu koji je šalje visoko preko gola.
  • 14' | Eduardo se poigrao prilikom odigravanja jedne lopte i zamalo odveo svoju momčad u zaostatak, ali ipak se ispravio.
  • 5' | Nema uzbuđenja na početku utakmice. Dinamo ima nešto više loptu u nogama, ali nema ni prilike za šut.
  • 2' | Na istočnoj tribini stadiona nalazi se oko 200 pripadnika BBB-a koji od prve minute pjesmom podržavaju "modre".
  • 1' | Počela je utakmica!
  • ZAGREB: Livaković - Jurendić, Kovačić, Musa, Štiglec - Krovinović, Stepčić, Mudražija - B. Boban, G. Boban, Medić
  • DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Ibáñez - Ademi, Brozović, Andrijašević - Soudani, Pjaca, Henríquez