Komentari 142

Uvjerljiva pobjeda Engleske na otvaranju SP-a: Saka briljirao, dinamovac odigrao cijeli susret

11

Nogometaši Engleske započeli su Svjetsko prvenstvo s uvjerljivom pobjedom od 6-2 protiv Irana. Dvostruki strijelac bio je Saka, a utakmicu je obilježila i ozljeda Beiranvanda

Engleska je dominantno započela Svjetsko prvenstvo u Kataru protiv Irana i s uvjerljivom pobjedom od 6-2 upisala prva tri boda u skupini B. Prvo ime susreta je Bukayo Saka (21) s dva gola. Utakmica je započela kako je i trajala, dominacijom Engleske, koja je u ranoj fazi utakmici uspostavila posjed lopte i kontrolu nad igrom.

Ozljeda golmana Alireze Beiranvandija prekinula je utakmicu na čak deset minuta. Englesku je u 35. minuti u vodstvo doveo čudesni Jude Bellingham (19), koji je zabio glavom iz ubačaja Lukea Shawa. Mladom Britancu to je prvijenac za reprezentaciju Engleske, a u 43. minuti Saka zabija svoj prvi od dva pogotka nakon fantastičnog udarca.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group B - England v Iran

Samo tri minute poslije Raheem Sterling zabija za 3-0. Iran je napravio trostruku zamjenu na početku drugog poluvremena, ali bez previše uspjeha. Saka zabija svoj drugi gol na asistenciju Sterlinga u 62. minuti, a Mehdi Taremi zabija prvi gol za Iran u 65. minuti.

Southgate je u 71. minuti napravio čak četiri zamjene, a Marcus Rashford tek pri ulasku u igru zabija gol za 5-1. Utakmica je zatim bila mirna sve do sudačke nadoknade. Jack Grealish zabija za velikih 6-1, a nakon deset minuta sudačke nadoknade Taremi zabija svoj drugi pogodak za konačnih 6-2.

Taremi 65', 90+13'
90+13'

Kraj utakmice! Engleska otvara SP s tri boda nakon uvjerljive pobjede protiv Irana.

90+12'

GOOOOOOL! Taremi zabija penal za 6-2.

90+11'

Penal za Maroko! Stones je povlačio suparničkog igrača za dres i nakon pregleda VAR-a Claus pokazuje na bijelu točku.

90+8'

Velika prilika za Iran! Pickford je fantastičnom obranom spasio siguran gol Azmouna, koji je imao jedan na jedan s golmanon Engleske.