Komentari 47

Dončić zalijepio dvije 'banane' LeBronu, ali imao očajnu večer

1

Iako ovaj put nije odigrao utakmicu za pamćenje, zapravo, bila je to najlošija predstava Luke Dončića otkako je došao u NBA, opet je sjajni Slovenac našao način kako oduševiti navijače

Boston Celticsi su kod kuće uvjerljivo sa 128-95 svladali Cleveland Cavalierse, a hrvatski košarkaš Ante Žižić je u 20 minuta na terenu za Cavse zabio pet koševa (šut iz igre 2/5) plus dva skoka.  Kyrie Irving je za pobjedu Celticsa zabio 29 koševa.

Uvjerljiv je sinoć bio i Houston koji je sa 136-105 bio bolji od San Antonija. Rocketse je do pobjede predvodio Clint Capela s 27 koševa i 12 skokova. Los Angeles Lakersi su sa 114-103 pobijedili Dallas Maverickse, a LeBron James je ubacio 28 koševa.

Lakersi su nadoknadili dvoznamenkasti zaostatak iz prvog poluvremena za svoju drugu pobjedu zaredom. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Najbolji kod Mavericksa bio je Harrison Barnes sa 29 ubačaja.

Iako ovaj put nije odigrao utakmicu za pamćenje, zapravo, bila je to najlošija predstava Luke Dončića, tinejdžera i rookieja iz Slovenije otkako je došao u NBA, opet je sjajni Slovenac našao način kako oduševiti navijače.

Ubacio je Dončić samo šest poena za Dallas uz šut iz igre 2/13, imao je pet asistencija i dvije blokade, a obje je zalijepio LeBronu Jamesu. I to dvaput zaredom!

Memphis Grizzliese su do pobjede protiv Brooklyn Netsa stigli tek nakon produžetaka, slavili su 131-125. Mike Conley je bio najučinkovitiji igrač Memphisa s 37 koševa, a 13 ih je zabio u produžecima. Rookie Jaren Jackson je dodao 36 koševa, uključujući i tricu 15.9 sekundi prije kraja regularnog dijela za izjednačenje 111-111 nakon čega su uslijedili produžeci.

Miami Heat je sa 106-101 nadigrao New Orleans Pelicanse, prekinuvši niz od šest poraza na domaćem terenu. Do pobjede ih je predvodio Josh Richardson s 20 koševa, a Pelicansima nije pomogao ni Anthony Davis s 41 košem.

Miami je u drugoj četvrtini imao prednost od čak 31 koš i uspio je zadržati vodstvo i okončati utakmicu pobjedom kojom je prekinut najdulji niz poraza na domaćem terenu od 2008. New Orleans se najviše približio na tri koša zaostatka pred kraj zadnje četvrtine.

Denver Nuggetsi su u gostima sa 113-112 pobijedili Portland Trail Blazerse, Gary Harris je zabio 27 koševa, Paul Millsap 22 uz deset skokova i Nikola Jokić 15 za pobjedničku momčad. CJ McCollum je ubacio 33 koša, ali je promašio šut na zvuk sirene i Trail Blazersi su upisali šesti poraz u devet utakmica.

Philadelphia 76ersi su sa 123-98 bili bolji od Washington Wizardsa, a Joel Embiid je sa 16 koševa i 15 skokova stigao do svog 22. double-doublea ove sezone. Kod Wizardsa najbolji je bio Bradley Beal s 19 ubačaja.

Russell Westbrook je zabio 23 koša i nedostajao mu je jedan skok da upiše drugi triple-double zaredom u pobjedi Oklahoma City Thundera nad Atlanta Hawksima 124-109. Westbrook je upisao još devet skokova i deset asistencija za Oklahomu.

Detroit Pistons su sa 107-88 bili bolji od Chicago Bullsa i to im je četvrta uzastopna pobjeda. Blake Griffin je zabio 20 koševa uz 10 skokova i pet asistencija a isti broj ubačaja je imao i Reggie Jackson.

Rookie Wendell Carter Jr. je predvodio Bullse, kojima je ovo peti poraz zaredom, sa 28 koševa.

Orlando Magic je s 99-85 pobijedio domaće Phoenix Sunse. Nikola Vučević je ubacio 25 koševa uz 15 skokova za Magic, a Deandre Ayton je bio najbolji kod Phoenixa sa 19 koševa.

Dragan Bender nije ulazio u igru za Sunse.

NBA

Boston Celtics - Cleveland Cavaliers     128-95
(Ante Žižić je odigrao 20 minuta za Cleveland, zabio je pet koševa i upisao dva skoka)
Charlotte Hornets - Utah Jazz            111-119