Drama u Trnskom: Cibona tek u produžecima dobila Cedevitu Jr.

Cedevita je bolje krenula, Cibona u drugoj četvrtini utrpala 33 koša pa u završnicu kasnije ušla s 14 poena viška. Ipak, 'vitamini' su se vratili i žustar susret je otišao u produžetke

U uzbudljivom derbiju 2. kola košarkaške Premijer lige za prvaka Cibona je kao gost svladala Cedevitu Junior 96-93 (18-28, 33-16, 19-12, 15-29, 11-8), a do vrijedne pobjede je došla u dodatnih pet minuta.

POGLEDAJTE VIDEO:

Košarkaški klub Cibona 02:00

Otvaranje derbija odigranog u novozagrebačkoj dvorani "Boško Božić - Pepsi" pripalo je Cedeviti Junior koja je u 8. minuti vodila sa 22-9 i sa +10 (28-18) završila prvu dionicu utakmice. No, u drugoj četvrtini su se raspucali gosti, postigli čak 33 koša i preuzeli kontrolu rezultata.

Cibona je u posljednju četvrtinu ušla s velikih 14 koševa viška (70-56) i činilo se da će, iako je igrala u oslabljenom sastavu, slaviti još jednu pobjedu protiv najvećeg gradskog suparnika.

Zagreb: Cedevita junior i Cibona sastali se u finalu Kupa "Krešimir Ćosić"

No, malo po malo, Cedevita je smanjivala zaostatak, da bi na sekundu do kraja Jakov Mustapić pogodio oba slobodna bacanja za 85-85 i odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta, prvo je Sven Smajlagić s dvije trice držao Cibonu u vodstvu. Vito Kučić i Kruno Simon su doveli Cedevitu do vodstva 93-91 na 2:03 minute prije kraja, ali je do kraja produžetka domaća momčad ostala bez ubačaja.

Cibona je do pobjede došla pogođenim slobodnim bacanjima. Prvo je Krešimir Ljubičić pogodio jedno od dva, potom je Smajlagić pogodio oba za novo vodstvo Cibone 94-93, da bi pobjedu momčadi Josipa Sesara potvrdio 17-godišnji junior Luka Frančešević.

Ušao je u igru 2:18 minuta prije kraja umjesto Borne Kapuste, kad je Cibonin razigravač napravio petu osobnu pogrešku, a 11 sekundi prije kraja je potvrdio pobjedu svoje momčadi pogodivši oba bacanja.

Vito Kučić je u zadnjoj akciji Cedevite promašio tricu za novi produžetak, a ni Renato Serdarušić nije uspio pogoditi pod košem nakon napadačkog skoka.

Smajlagić i Simon najefikasniji

Sven Smajlagić je s 25 koševa bio najbolji strijelac Cibone. Lovro Mazalin je imao 19 poena, 11 skokova i šest asistencija, a 12 koševa je postigao Ivan Majcunić. Cedevitu je sa 24 koša predvodio Krunoslav Simon, dok je 20 poena ubacio Vito Kučić. Renato Serdarušić je spojio 15 koševa i 16 skokova.

U prvom nedjeljnom dvoboju košarkaši Zadra su navijačima uvjerljivo svladali Šibenku sa 89-64.

Cibona je s učinkom 20-4 izjednačena na vrhu ljestvice sa Splitom, a Zadrani su treći sa 19-5. Cedevite Junior je četvrta sa 18-5, peta Šibenka ima 13-11, a Furnir je zadnji sa 12-12.