Komentari 2

Dugopolje zaustavilo Interovu seriju, Gorica konačno slavila

2

Nakon tri pobjede u nizu, zaprešićki Inter zaustavio se u Dugopolju odigravši 1-1, a Gorica je nakon tri remija upisala tri boda u Bistri (0-2), a Cibalia je dobila Sesvete

Pobjednička serija zaprešićkog Intera stala je u Dugopolju. Nakon tri slavlja u nizu, "div iz predgrađa" remizirao je s Dugopoljem na stadionu Hrvatski vitezovi. Sve bitno dogodilo se u prvom poluvremenu; Ivo-Valentino Tomaš u 23. minuti zabio je za vodstvo domaćina, a Marko Ćosić 13 minuta kasnije zabio za izjednačenje.

Kiks Intera na najbolji je način iskoristila Gorica i prekidom svoje serije remija (tri) u Bistri smanjila zaostatak za vrhom na četiri boda. Tomislav Kiš pogodio je za vodstvo gostiju u 32. minuti, a pobjedu momčadi Ilije Lončarevića tri minute prije kraja potvrdio je Matija Dvorneković .

U ogledu momčadi koje su donedavno bile pri samom vrhu ljestvice Cibalia je svladala Sesvete 1-0 golom Nikole Mandića u 50. minuti te tako prekinula negativnu seriju bez pobjede koja je trajala četiri utakmice. Sesvete su od vodeće pozicije četirima utakmicama bez pobjede za redom (uz tri poraza) pale na peto mjesto poretka.

U zagrebačkom okršaju Rudeš je golovima Ivice Džolana (64.) i Filipa Arežine (87. minuta) svladao Hrvatski dragovoljac 2-0 pred dvije i pol tisuće ljudi . Istim rezultatom Segesta je u petak bila bolja od Lučkog, a Imotski je ovo kolo bio slobodan jer je njegov protivnik Pomorac izbačen iz lige zbog neisplaćenih dugova.