
Samo su dvije od devet utakmica Hrvatske na velikim natjecanjima u Zagrebu bile slabije posjećene. Danci su protiv Alžira napunili dvoranu, ne i Norvežani protiv Brazila. A cijene za drugi krug i završnicu lete u nebo
Sport
Komentari 40Samo su dvije od devet utakmica Hrvatske na velikim natjecanjima u Zagrebu bile slabije posjećene. Danci su protiv Alžira napunili dvoranu, ne i Norvežani protiv Brazila. A cijene za drugi krug i završnicu lete u nebo
Atmosfera je bila fenomenalna, morate znati da je tek početak turnira, ali 15.000 ljudi, jedno veliko hvala, rekao je kapetan Domagoj Duvnjak nakon pobjede hrvatske rukometne reprezentacije protiv Bahreina 36-22 u Areni Zagreb, gdje mu je udruga Mi Hrvati podignula transparent "Hvala, kapetane".
Pa ipak, službene brojke kažu da je posjeta bila daleko od 15.000, što je brojka koju je spomenuo Duvnjak. Prema službenom zapisniku, na utakmici protiv Bahreina došlo je 10.500 gledatelja. Drugi sudomaćin SP-a Danska protiv također neatraktivnog protivnika Alžira praktički je rasprodao dvoranu u Herningu (12.397 gledatelja), ali su Norvežani kod kuće podbacili protiv ipak nešto kvalitetnijeg Brazila (7917 od mogućih 15.000 gledatelja u Oslu), koji ih je na koncu i pobijedio.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Unatoč najavama zadnjih tjedana kako će zagrebačka Arena biti puna za debi na SP-u, kako je sve rasprodano i kako se traži karta više, realnost je da je rasprodan bio samo gornji prsten, na koji se moglo po cijeni od 25 eura, a da je bilo dosta praznih džepova na donjem dijelu. Čemu je kumovao neatraktivan protivnik. slabiji rezultati reprezentacije posljednjih godina i, možda i najviše, cijena ulaznice od 60 i 70 eura. Čemu treba dodati i prilično visoke cijene hrane i pića.
S obzirom na to da je ovo treće veliko rukometno natjecanje u Areni Zagreb, podsjetili smo se kakva je posjeta bila ranije. Na Mundijalu 2009., u vrijeme velike euforije, na svih pet utakmica nije bilo slobodnog mjesta prema dostupnim podacima, svaki put u dvorani je bilo 15.000 ljudi. Tad je Zagreb ugostio prve utakmice početkom drugog kruga, a Hrvatska je dogurala do finala i izgubila ga. Gledatelji su tad bili i na parteru.
Što se dogodi kad domaćin ne dogura do završnice svi su mogli vidjeti devet godina poslije na Europskom prvenstvu. Hrvatska je tad prvi krug, kao i 2009., odradila u Spaladium Areni. Ali je, za razliku od SP-a, u prvoj zagrebačkoj utakmici Arena bila gotovo poluprazna! Na dvoboj protiv Bjelorusije došlo je svega 8100 ljudi.
Atmosfera se pomalo dizala prema kraju drugog kruga. Ni protiv Norvežana nije bila puna Arena (13.000 ljudi), a u odlučujućoj utakmici za prolazak protiv Francuske okupilo se 14.000 ljudi. Tada je, pretpostavljamo, u pitanju ipak bio nešto manji kapacitet od maksimalnih 15.200, koliko ljudi stane na događaje ovakvog tipa.
Hrvatska te 2018. nije dogurala do završnice, već do utakmice za peto mjesto finalnog dana koju je gledalo svega 3500 ljudi. Finale između Švedske i Španjolske privuklo je 9000 ljudi.
Za razliku od prvoga dana, za utakmice protiv Argentine i Egipta u petak i nedjelju doista više nema dostupnih ulaznica u internetskoj prodaji. Mogu se nabaviti ulaznice za drugi krug u srijedu, pri čemu je najjeftinija 40, a najskuplja 90 eura, kao i za 24. i 26. siječnja. Ista je stvar i za druge dvije utakmice 24. i 26. siječnja.
Ako ste optimistični u prolazak Hrvatske u nokaut-fazu, papirić za dva četvrtfinala u Areni 28. siječnja možete nabaviti od 50 do 90 eura, a za polufinale 30. siječnja najjeftinija ulaznica stoji 60, a najskuplja 100 eura. Podsjetimo, finale se igra u Oslu.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+