Komentari 73

Dvije asistencije Rakitića u remiju Seville, asistirao i Srna

3

Nogometaši Maribora i Seville odigrali su 2-2 u Ljudskom vrtu, a Ivan Rakitić je asistirao za oba gola. Srna je asistirao u 1-1 remiju Šahtara kod Viktorije Plzen

Ivan Rakitić odigrao je ključnu ulogu u važnom gostujućem remiju Seville u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige protiv Maribora. Španjolska momčad odigrala je protiv Slovenaca u Ljudskom vrtu 2-2, a hrvatski reprezentativac asistirao je za oba gola Seville.

Maribor je poveo preko Tavaresa u 33. minuti, a početkom nastavka Sevilla je izjednačila na 1-1 preko Gameira u 47. minuti na Raketinu asistenciju. Gosti su došli do vodstva u 72. minuti nakon nove asistencije Rakitića za Fazija, no Maribor se nije predao te je došao do izjednačenja sjajnim golom Vršiča u 81. minuti. Hrvatski nogometaš u dresu Viola Dejan Mezga igrao je do 75. minute.

Srna asistirao za remi

Asistencijom se može pohvaliti i Darijo Srna, koji je asistirao Luizu Adrianu za jedini gol Šahtara u gostujućem 1-1 remiju protiv Viktorije Plzen.

Vukojević i Vida igrali svih 90 minuta

Dinamo Kijev imat će težak posao u uzvratu nakon što je 'domaću' utakmicu, koja se igrala na Cipru zbog kaosa u Ukrajini, izgubio 0-2 od Valencije. Španjolci su poveli preko Vargasa u 79. minuti, a konačni rezultat postavio je Feghouli u 91. minuti. Vida i Vukojević odigrali su svih 90 minuta.

Strinić igrao cijelu utakmicu, Kalinić na klupi

Druga ukrajinska momčad Dnjipro je pobijedila Tottenham 1-0 golom Konopljanke u 81. minuti. Nikola Kalinić bio je na klupi, a Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu.

Debakl Ajaxa kod kuće

Najveći kandidat za naslov Juventus rutinski je svladao u Torinu Trabzonspor 2-0, a Ajax je kod kuće doživio težak 0-3 poraz od Red Bull Salzburga, koji je treći gol zabio sa centra. Ante Rebić nije bio u konkurenciji u gostujućoj 3-1 pobjedi Fiorentine nad Esbjergom, kao ni Josip Radošević u 0-0 remiju Napolija kod Swanseaja.