Komentari 18

Senegal izborio osminu finala! Koulibaly izbacio Ekvador

6

Senegal je od starta vršio pritisak na Ekvador, imali su dvije sjajne prilike u prvih deset minuta da bi u 44. minuti susreta za vodstvo iz penala zabio Sarr. Ekvador je u nastavku izjednačio, ali Senegal se ekspresno vratio

Senegal je u Dohi svladao Ekvador s 2-1 (1-0) u izravnom okršaju za prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva u Katru.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group A - Ecuador v Senegal

Senegalci su poveli iz penala u 44. minuti, kada je branič Ekvadora Hincapie srušio Ismailla Sarra, a sam Sarr je bio precizan s bijele točke. U 68. minuti izjednačio je Moises Caicedo, no samo dvije minute kasnije Kalidou Koulibally donosi pobjedu i prolaz Senegalu.

Svjetsko prvenstvo u Katru 16:00 , Khalifa International Stadium
Ekvador
Caicedo 68'
1 : 2
Senegal
Sarr 44' Koulibaly 70'
90'+6

Kraj utakmice! Senegal je izbacio Ekvador sa Svjetskog prvenstva i izborio osminu finala.

90'

Četvrti sudac pokazao je još šest minuta sudačke nadokande.

85'

Ekvadorski izbornik iz igre je izvadio Preciada, a umjesto njega ušao je Vernaza.

83'

Sjajno je sada tukao Boulaye Dia i zaprijetio Ekvadoru, ali lopta je nakon udarca Senegalca završila desno od gola.