Komentari 14

Emery čeka otkaz! Eintracht srušio Arsenal usred Londona

1

Nogometaši frankfurtskog Eintrachta priredili su iznenađenje večeri u Europskoj ligi pobijedivši u Londonu Arsenal sa 2-1 i tako napravili veliki korak prema plasmanu u 16-inu finala

Arsenal je imao priliku osigurati prolaz, a nakon što je poveo 1-0 golom Aubameyanga u završnici prvog dijela činilo se kako će 'topnici' osigurati prolaz, ali Eintracht je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola, a oba je zabio Kamada (55, 64).

U drugom susretu večeri F skupine Vitoria Guimaraes i Standard su odigrali 1-1, pa uoči zadnjeg kola Arsenal, Eintracht i Standard mogu dalje. Belgijanci u zadnjem kolu dočekuju Arsenal i treba im pobjeda od pet razlike kako bi bili bolji od 'Topnika' koji su dobili prvu utakmicu sa 4-0, ili se nadati da će Vitorija u Frankfurtu zaustaviti Eintracht.

U večernjim utakmicama plasman u drugi krug osigurali su Sporting, LASK i APOEL.

Sporting je u skupini D izborio 'europsko proljeće' nakon što je u Lisabonu pobijedio PSV Eindhoven sa 4-0, a golove su zabili Luiz Phellype (9), Bruno Fernandes (16, 64-11m) i Mathieu (43). Dalje ide i LASK koji je u Norveškoj slavio sa 2-1 protiv Rosenborga.

U 'ljepotici' večeri Malmo je u susretu skupine B pobijedio kijevski Dynamo sa 4-3.

Bila je to utakmica obrata, poveo je domaćin, potom je Dynamo zabio dva gola za vodstvo 2-1. Uzvratili su Šveđani s dva gola za prednost 3-2, Dynamo je izjednačio na 3-3, da bi Rosenberg u šestoj minuti nadoknade donio pobjedu domaćinu. Josip Pivarić nije konkurirao za ukrajinski sastav.

U drugom dvoboju Kopenhagen je na gostovanju porazio Lugano sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Thomsen u 27. minuti na asistenciju Karla Bartoleca.