Komentari 73

Eurogol Ivana Perišića Veroni: Zabio za pobjedu - desnicom!

3

Ivan Perišić spasio je Inter velikih problema u utakmici protiv Hellasa u Veroni postigavši gol za pobjedu 2-1 u 67. minuti. Samo sedam minuta potom na terene se vratio Marcelo Brozović

Nogometaši milanskog Intera pobijedili su Hellas u Veroni 2-1 u posljednjoj utakmici 11. kola talijanskoga nogometnog prvenstva.

"Nerazzurri" su poveli na Marcantonio Bentegodiju u 36. minuti, kad je Antonio Candreva s desne strane ubacio na peterac, a tamo Španjolac Borja Valero iz voleja zabio prvijenac za svoj novi klub nakon dolaska iz Fiorentine.

Prednost gostiju na semaforu trajala je do 59. minute kad je, nakon trominutnog vijećanja, sudac Claudio Gavillucci dosudio penal za Veronu nakon faula Samira Handanovića na Alessiju Cerciju na rubu šesnaesterca. U igru je ušao Giampaolo Pazzini i odmah precizno izveo penal.

Ipak, crno-plavima je novo vodstvo i pobjedu donio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je nakon odbijanca iz jednog kornera u 67. minuti bez zadrške fantastično zabio slabijom, desnom nogom u suprotne rašlje.

Bio mu je to četvrti gol ove sezone te je, s pet asistencija, koliko ima i Miralem Pjanić, drugi asistent lige, iza Cira Immobilea (šest). Zanimljivo, sve je golove ove sezone zabio u drugom poluvremenu. Prekinuo je post koji je počeo 16. rujna, od gola kod Crotonea, ukupno 786 minuta u dresu Intera i reprezentacije.

A nove dobre vijesti za hrvatsku reprezentaciju i izbornika Zlatka Dalića stigle su sedam minuta poslije jer se na teren, nakon trotjedne stanke zbog ozljede lista zadobivene baš u utakmici "vatrenih" protiv Finske u Rijeci, vratio Marcelo Brozović. I u nadoknadi je dobio žuti karton.

Inter se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto ljestvice s dva boda iza vodećeg Napolija i jednim ispred trećeplasiranog Juventusa. Samo te dvije momčadi nisu poražene.