Komentari 180

Francuzi kontroverzno do titule u drugom izdanju Lige nacija!

13

Svjetski prvaci su u finalu Uefine Lige nacija srušili Španjolce preokretom 2-1. Oyarzabal je doveo 'furiju' u vodstvo, Benzema uzvratio, dok je za titulu 'tricolora' pogodio Mbappe. Mnogi su vidjeli zaleđe, ali ne i suci...

Nakon preokreta protiv Belgije, Francuska je okrenula i Španjolsku te pobijedila s 2-1 i osvojila drugo izdanje Uefa Lige nacija!

Prvo poluvrijeme za zaborav, barem za gledatelje. 'Tricolori' su pritisnuli na početku, a kada su im Španjolci 'sakrili' loptu, dugo je nisu vidjeli.

Nations League - Final - Spain v France

Nakon sat vremena, prva prava prilika. Theo Hernandez primio je loptu na rubu šesnaesterca i 'bombom' zatresao prečku. A onda je u sljedećem došla i druga, koja je okrunjena golom.

Španjolci su povukli po lijevoj strani, Busquets je pronašao Oyarzabala koji pogađa pokraj Llorisa. Veselje Španjolaca je kratko trajala jer je Benzema nakon nepune dvije minute izjednačio. Bio je to prekrasan udarac velemajstora Real Madrida.

Gol vrijedan titule prvaka za Francusku je zabio Kylian Mbappé u 80. minuti., bio je to njegov 18. gol u dresu 'tricolora'. Iako su mnogi koji su pratili utakmicu preko malih ekrana vidjeli čisto zaleđe, suci nisu, čak ni nakon VAR provjere...

VIDEO Mbappé u čistom zaleđu, a gol vrijedi: 'Ovo je skandal!'

Treće mjesto je osvojio domaćin 'final foura', Italija, koja je u ranijem terminu slavila protiv Belgije s 2-1.

Benzema 66' Mbappe 80'
90+5'

Ajmeee, što je sada obranio Lloris. Nevjerojatno, kakva prilika za Španjolce u posljednjim trenucima finala.

90'

Pet minuta sudačke nadoknade pokazao je četvrti sudac.

90'

Oyaaarzabaaaal. Kakva lopta s očima Marcusa Alonsa, ali udarac napadača Real Sociedada brani Lloris, na drugoj strani Mbappe ponovno u prilici za go, no Simon će održati napetost do kraja.

86'

Sada su se dogovarali Griezmann i Pogba tko će okušati udarac iz slobodnjaka. Loptu je uzeo nogometaš Atletica i promašuje.

80'

Francuzi su kraljevi preokreta! Mbappe je zabio za 2-1 nakon sumnjive situacije koju je VAR provjerio, ali potvrdio gol Francuza.