Komentari 29

Finci godinu dana bez pobjede, Čačić u 90 min. još bez poraza

1

Hrvatska ima devet pobjeda u 13 utakmica pod vodstvom Ante Čačića. Tri remija i jedan poraz od Portugala u produžecima. U godinu dana Čačić nije izgubio u 90 minuta

Kad je Hrvatska posljednji put u kvalifikacijama gostovala dva puta u tri dana, Niko Kovač dobio je otkaz. Otišao je Niko nakon remija protiv Azerbajdžana i poraza u Norveškoj. Ante Čačić je sad s “kockastima” otišao na dva gostovanja u tri dana i 50 posto posla već je odrađeno.

Hrvatska ima devet pobjeda u 13 utakmica pod vodstvom Ante Čačića. Tri remija i jedan poraz od Portugala u produžecima. U godinu dana Čačić nije izgubio u 90 minuta. Za očekivati je da niz nastavi u Tampereu. Finska je bez pobjede godinu dana, nije slavila u posljednjih 11 utakmica, ali svejedno treba biti oprezan. Znali su Finci u svojoj povijesti iznenaditi i nogometne velesile poput Njemačke i Španjolske.

S Nijemcima su četiri puta odigrali neriješeno u kvalifikacijama za svjetska prvenstva 2002. i 2010. godine. Sa Španjolskom su u kvalifikacijama 2013. godine odigrali 1-1, i to u gostima.