Komentari 5

Pusa za naslov: Fognini sredio Martina i trijumfirao u Umagu

1

Fabio Fognini osvojio je ATP-turnir u Umagu pobijedivši Slovaka Andreja Martina 6-4, 6-1 za sat i osam minuta igre. To mu je četvrti osvojeni turnir na "touru" u karijeri

Talijan Fabio Fognini pobjednik je ovogodišnjeg izdanja jedinog ATP-turnira tenisača koji se igra u Hrvatskoj, Croatia Opena u Umagu. On je u finalu svladao Slovaka Andreja Martina sa 6-4, 6-1 za sat i osam minuta igre.

Martin, trenutačno 124. igrač svijeta, u Umagu je po prvi put zaigrao u finalu nekog ATP-turnira.

Finalni susret bio je neizvjestan do rezultata 4-4 u prvom setu, a Fognini je potom osvojio sedam gemova zaredom i stigao do nedostižnog vodstva 6-4, 5-0.

Finalnom meču u Umagu prisustvovala je i hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u prisustvu slovenskog kolege Boruta Pahora. Meč je budno pratila i Fogninijeva novopečena supruga Flavia Pennetta koja mu je čestitala poljupce.