Komentari 180

Francuska preživjela Englesku! Kane tragičar, a Giroud junak

10

Kane je imao priliku izjednačiti iz penala nakon što je Giroud zabio za 2-1 u 78. minuti. Međutim, kapetan Engleske katastrofalno je izveo penal i poslao loptu visoko u tribine

Francuska nogometna reprezentacija nastavila je put prema mogućoj obrani naslova svjetskog prvaka plasiravši se u subotu u polufinale Svjetskog prvenstva u Katru pobjedom 2-1 (1-0) protiv reprezentacije Engleske, a za mjesto u finalu će igrati protiv Maroka.

POGLEDAJTE VIDEO:

dalić o petkoviću 00:56

Francuska je povela u 17. minuti, kad je Aurelien Tchouameni s više od 20 metara pogodio donji desni kut engleskog gola.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Quarter Final - England v France

Engleska je do izjednačujućeg pogotka stigla u 54. minuti iz kaznenog udarca, a skrivio ga je baš Tchouameni koji je srušio Saku u kaznenom prostoru. Siguran izvođač bio je engleski kapetan Harry Kane.

Hrvatska izbacila Neymara: Psihički sam uništen. Sigurno je ovo poraz koji me najviše boli

Englezi su nakon tog pogotka bili opasnija momčad, ali su do drugog pogotka u 78. minuti stigli Francuzi. S lijevog boka je na visinu peterca ubacio Antoine Griezmann, a Olivier Giroud je na prvoj vratnici bio brži od Harryja Maguirea te glavom, uz pomoć ramena engleskog stopera, poslao loptu u mrežu pokraj nemoćnog Pickforda.

Otvorili disciplinski postupak protiv Argentine i Nizozemske: Sudac pokazao 18 žutih kartona

Englezi su dobili novu priliku za povratak u 84. minuti, nakon što je brazilski sudac Sampaio dosudio novi kazneni udarac, ovoga puta na intervenciju iz VAR sobe i uz pregledavanje snimke naleta Thea Hernandeza na Masona Mounta. Ponovno je izvođač bio Kane, ali je poslao loptu preko grede.

U prvoj subotnjoj četvrtfinalnoj utakmici nogometaši Maroka postali su prva reprezentacija s afričkog kontinenta koja se probila u polufinale Svjetskog prvenstva, što su učinili pobjedom od 1-0 (1-0) nad Portugalom.

Polufinalni dvoboj Maroka i Francuske na rasporedu je u srijedu, 14. prosinca, od 20 sati po srednjoeuropskom vremenu, a utakmica će biti odigrana na stadionu Al Bayt.

SP KATAR 2022, ČETVRTFINALE 20.00h , Al Bayt Stadium
Engleska
Kane 54'
1 : 2
Francuska
Tchouameni 17', Giroud 78'
90+11'

Gotova je utakmica! Francuska je ponovno ušla u polufinale Svjetskog prvenstva!

90+11'

Rashford je pucao u gornji desni kut, bila je ta lopta blizu gola, ali Engleska nije zabila!