Komentari 5

Francuske rukometašice slavile protiv Rusije za europsko zlato

1

Francuskinjama je to deseta medalja na velikim natjecanjima. Do sada osvojile tri bronce. Na svjetskim prvenstvima su osvojile dva zlata i tri srebra, dok su na OI osvojile srebro prije dvije godine u Rio de Janeiru

Nakon što su prošle godine postale svjetske prvakinje, francuske rukometašice su po prvi put osvojile i zlatnu medalju na europskom prvenstvu nakon što su u finalu EP-a u Parizu pobijedile Rusiju sa 24-21 (13-12).

U finalnom susretu francusku ekipu su predvodile Alexandra Lacrabare sa šest golova, te Estelle Nze Minko sa četiri gola, dok su kod Rusije najefikasnije bile Ana Vjahireva sa sedam i Darija Dmitreva s pet golova.

Handball - Women

U susretu za treće mjesto Nizozemska je pobijedila Rumunjsku sa 24-20. Nizozemke su tako nastavile s uspjesima, a ovo im je četvrta medalja sa šest zadnjih velikih međunarodnih natjecanja.

Za najbolju igračicu EP-a izabrana je Ruskinja Ana Vjahireva, najbolja obrambena igračica je Nizozemka Kelly Dulfer, a najviše golova, njih 50, zabila je Katarina Krpež Sležak iz Srbije.

U idealnoj postavi su vratarka Amandine Leynaud (Francuska), krilne igračice Carmen Martín (Španjolska) i Majda Mehmedović (Crna Gora), vanjske igračice Alicia Stolle (Njemačka), Stine Bredal Oftedal (Norveška) i Noemi Hafra (Mađarska), te kružna napadačica Crina Pintea (Rumunjska).