Komentari 25

Giroud je srušio Nizozemce pa prestigao i legendarnog Zizoua

1

Bio mu je to 32. gol za reprezentaciju čime je preskočio Zidanea i postao četvrti najbolji strijelac u povijesti reprezentacije. Sjajan uspjeh za napadača Chelseaja

Nakon remija 1-1 s Njemačkom, Francuska je u svojoj drugoj utakmici u Ligi nacija uspjela pobijediti  Nizozemsku 2-1.

Francuska je istrčala u istom sastavu kao i prije nekoliko dana, a u prednost ih je u 14. minuti doveo Kylian Mbappé. Blaise Matuidi je sjajnim sprintom uspio sačuvati loptu u igri, a u nastavku akcije ponovno je ona stigla do njega na lijevoj strani kaznenog prostora, on je ubacio na peterac gdje se ubacio sjajni mladi napadač PSG-a i pospremio loptu u mrežu.

Njihovo je vodstvo trajalo do 67. minute kada je Ryan Babel nakon lijepe akcije i Teteove asistencije pogodio za 1:1. Nisu Nizozemci dugo imali bod u svojim rukama jer se u 75. minuti ukazao Olivier Giroud , napadač kojemu Didier Deschamps silno vjeruje iako je Svjetsko prvenstvo završio bez udarca u okvir gola, i pogodio za pobjedu. Mendy je ubacio, a napadač Chelseaja je progurao svoju nogu ispred protivničkog igrača i udarcem iz prve matirao Cillessena. Giroudu je to bio 32. gol za reprezentaciju čime je preskočio Zidanea i postao četvrti najbolji strijelac u povijesti reprezentacije.

Francuska: Areola, Hernandez, Umtiti, Varane, Pavard, Pogba, Kante, Matuidi, Griezmann, Mbappé, Giroud.

Nizozemska: Cillessen, Blind, Van Dijk, De Light, Babel, De Jong, Propper, Tete, Wijnaldum, Promes, Memphis.

UEFA Nations League - League B - Group 4 - Denmark v Wales

Nakon što su prijateljsku utakmicu sa Slovačkom odradili s amaterima, danske zvijezde su se vratile u reprezentaciju i pred domaćim navijačima s 2:0 pobijedile Wales .

Bila je to utakmica u kojoj je svoju reprezentaciju prvi put otkako je debitirao kao 16-godišnjak kao kapetan poveo Gareth Bale , ali na njegovu žalost, neće je pamtiti po dobrome.

Velšanima je presudio Christian Eriksen koji je bio dvostruki strijelac. Najprije je pogodio u 32. minuti prizemnim udarcem s 13 metara, a lopta se od vratnice odbila u gol, a onda je u 63. iskoristio penal za konačnih 2:0.

Danska: Schmeichel, Kjaer, Stryger Larsen, Jorgensen, Dalsgaard, Eriksen, Delaney, Schone, Poulsen, Sisto, Braithwaite.

Wales: Hennessey, Gunter, Davies, Chester, Mepham, Allen, Ampadu, Lawrence, Ramsey, Bale, Roberts.

Slovenija je vodila u gostima kod Cipra do 69. minute, ali je na kraju izgubila autogolom Dinamovog Petra Stojanovića u 89. minuti.