Komentari 73

Mladi 'vatreni' izgubili na startu U17 Eura, Hlapčić obranio penal

Jarnijevi izabranici rano su primili gol na otvaranju Europskog prvenstva, a do poluvremena ih je još spasio Hlapčić koji je obranio penal. U drugom su poluvremenu imali nekoliko šansi, ali nisu uspjeli zabiti

Mladi hrvatski nogometaši do 17 godina porazom su otvorili nastup u skupini D na Europskom prvenstvu u Mađarskoj, bolji su bili vršnjaci Engleske s minimalnih 1-0 (1-0).

Engleska U17 je povela i jedini pogodak postigla već u osmoj minuti kada je hrvatsku mrežu pogodio Nwaneri. Mladi Englezi su mogli povećati vodstvo krajem prvog dijela, ali je jedanaesterac Goldinga u 41. minuti obranio hrvatski golman Jan Hlapčić.

Hrvatskoj presudio klinac koji je već debitirao i u Premier ligi, a trebalo je odmah igrati hrabrije

U nastavku se igralo ravnopravno, no mladi Hrvati nisu uspjeli doći do izjednačenja. Najbolju šansu propustio je Rimac koji je u 89. minuti, iskosa, pogodio gredu. U nadoknadi je Živković mogao bolje reagirati u dobroj situaciji, ali je pucao pored vrata.

Sažetak utakmice pogledajte OVDJE

U drugom susretu prvog kola ove skupine Švicarska U17 je pobijedila Nizozemsku U17 s 2-0. U drugom kolu mladi hrvatski nogometaši igraju protiv Švicarske, 21. svibnja s početkom u 16.30 sati, dok posljednju utakmicu u skupini igraju protiv Nizozemske. Taj je dvoboj na rasporedu 24. svibnja od 15 sati.

EUROPSKO PRVENSTVO U17 20:00 , Balmazújváros, Mađarska
Hrvatska
0 : 1
Engleska
8' Nwaneri
KRAJ

Gotova je utakmica u Mađarskoj, Englezi su uzeli sva tri boda.

90'+4'

Imao je Živković sadodličnu situaciju, bio je sam pred golmanom s desetak metara iskosa, ali je promašio sve.

90' NADOKNADA

Četvrti je sudac pokazao četiri minute nadoknade.

89'

Kako je ovo bilo blizu! Rimac je napravio odličan lažnjak na lijevoj strani i s dvadesetak metara iskosa gađao, ali pogodio je prečku.

83'

Rimac je uzeo loptu i došao do šesnaesterca, ali njegov je udarac lijevom nogom primirio engleski golman.