Komentari 8

Gorica i četvrti put pobijedila u gostima bez primljenoga gola

1

Nakon nepunih 11 kola novi prvoligaš Gorica ima pobjeda koliko Rijeka i Hajduk zajedno - šest!

Nova žrtva Jakirovićevih trupa bio je Slaven Belupo, koji je u Koprivnici srušen s 1:0.

Jedini je gol zabio sjajni Iyayi Atiemwen u 50. minuti. Četvrta je to pobjeda Goričana u gostima za redom, i to bez primljenoga gola! Hajduk, Osijek, Istra, pa Slaven.

To je i četvrta pobjeda gostiju u ovom kolu, u četiri utakmice.

U nadoknadi je crveni karton dobio Slavenov Mateus Lima, koji je ušao u 59. minuti. Nakon jednog duela s Jovičićem, zamahnuo je nesportski rukom prema njemu i lagano ga udario laktom.

Slaven Belupo: Međimorec, Nowak (od 59. Mateus), Vidović (od 67. Aparicio), Jelić (od 72. Mendy), Gordana, Bongongui, Marković, Delić, Bačelić-Grgić, Šarlija, Bogojević. Trener Tomislav Ivković

Gorica: Kahlina, Muhammed, Jovičić, Suk, Zwolinski (od 90. Lovrić), Maloča, Čabraja, Atiemwen (od 90. Mtčedišvili), Miya (od 79. Matošević), Špičić, Moro. Trener Sergej Jakirović.

Poredak: Dinamo 27. Osijek 23, Lokomotiva 19 (10), Gorica 19, Rijeka 17, Slaven 12, Hajduk 11 (10), Inter 10, Istra 8, Rudeš 2.