Komentari 21

Osijek preokretom pobijedio Goricu i došao ispred Lokosa!

5

U drugoj nedjeljnoj utakmici 17. kola 1. HNL, Osijek je u gostima kod Gorice pobijedio rezultatom 1-2. Domaće je u vodstvo doveo Suk, a Osijek je preokrenuo golovima Marića i Grgića

Osječani su na gostovanju u Gorici preokretom došli do vrijedne pobjede! Domaći su poveli već u 12. minuti golom Suka, ali Osječani su izjednačili golom Marića iz penala u 40. minuti. Pobjedu je Osječanima osigurao Grgić u 74. minuti utakmice.

Sve je izgledalo odlično za Goricu na otvaranju. Krenuli su agresivno i rastrčano, a u vodstvo su stigli u 12. minuti. Odlično je Zwolinski uposlio Suka koji je bio na rubu zaleđa, utrčao u šesnaesterac i zabio za rano vodstvo Gorice.

Dobro je to uzdrmalo Osječane koji su se petnaestak minuta oporavljali i tada preuzeli dominaciju. To je dovelo do lošeg starta domaćeg stopera na Gabrijelu Bobanu unutar šesnaesterca zbog kojeg je Gabrilo dosudio penal. Loptu je uzeo Mirko Marić i zabio za izjednačenje.

U drugom poluvremenu je najbolji pojedinac na terenu bio domaći golman Kristijan Kahlina koji je nekoliko puta odlično obranio zicere gostiju. Ipak, bio je nemoćan u 75. minuti kad je Grgić zakucao loptu u gol nakon odličnog ubačaja Bočkaja iz slobodnog udarca. U posljednjim trenutcima utakmice isključen je Marina zbog drugog žutog kartona.

Kolo prije kraja Osijek je došao na treće mjesto i preskočio Lokomotivu koja je u posljednja tri susreta osvojila samo dva boda. Osječani sad imaju 31 bod u 17 utakmica i treći su, četvrta je Lokomotiva sa 30 bodova, dok je Gorica peta sa 26 bodova.