Komentari 390

Hajduk minimalno slavio protiv Rudeša! Poljud zviždao svojim ljubimcima na kraju utakmice

3

Hajduk je upisao nova tri boda, ali momčad Mislava Karoglana nije oduševila. Tek dva udarca u okvir uputio je Hajduka, a Pavlović je u 94. minuti promašio prazan gol za izjednačenje

Nogometaši Hajduka osvojili su tri boda u 14. kolu HNL-a, na svom su Poljudu splitski nogometaši s 1-0 (0-0) pobijedili posljednjeplasirani Rudeš.

Posve neuvjerljivi Hajduk pobijedio je pogotkom kojeg je u 47. minuti postigao Aleksandar Trajkovski. Hajduk se time bodovno izjednačio na vrhu ljestvice s Rijekom, dok je Rudeš ostao posljednji te i dalje traži put do premijerne prvenstvene pobjede. Ima tek tri boda na kontu.

VIDEO Torcida je proslavila 73. rođendan. Evo krasnog dekora

Kroz cijelo prvo poluvrijeme Hajduk, koji je ovaj susret odigrao oslabljen bez niza igrača iz udarne momčadi, se mučio. Teško su Splićani stvarali prave šanse i posljednja momčad na ljestvici je uglavnom bila ravnopravna domaćinu.

Split: Hajduk i Rudeš na Poljudu igraju 14. kolo Prve HNL

Najbolju šansu Hajduk je propustio u 32. minuti kada je Rudeš spasio okvir vrata. Nakon ubačaja Sahitija glavom je loptu okrznuo Pukštas, ali su centimetri bili na strani gostiju.

Statistika utakmice Hajduk - Rudeš

Hajduk je ipak poveo na samom startu drugog dijela. U 47. minuti Dajaku je ubacio, a Trajkovski je uspio pogoditi suparničku mrežu za svoj premijerni pogodak u splitskom dresu.

Nakon primljenog pogotka imao je Rudeš dva solidna dolaska pred suparnička vrata, Topić i Pešić su pokušali izjednačiti, ali su ipak ostali daleko od toga. Još je bolju šansu za goste imao Šimović u 68. minuti, ali i to je domaćin preživio.

Rudeš je preslab suparnik da bi kaznio ovako slabašni Hajduk, koji je otezao igru i čuvao 1-0!?

Sve dvojbe mogao je Hajduk riješiti u 78. minuti kada je Sigur probio desnu stranu, a Tomečak je šeprtljavo reagirao i skoro pogodio vlastitu mrežu.

U samoj završnici vatreno je bilo u domaćem šesnaestercu. Tražili su gosti jedanaesterac, ali ga nisu dobili, dok je u nadoknadi Pavlović promašio prazna vrata za bod Rudeša na Poljudu.

14.KOLO HNL-A HAJDUK - RUDEŠ 18:00 , STADION POLJUD
Hajduk
Trajkovski 47'
1 : 0
Rudeš
90+4'

Kraj utakmice

90+4'

Kakva prilika za Rudeš! Šimović se oslobodio, ubacio, a Pavlović glavom pucao pored gola. Promašio je za nekoliko centimetara.