Komentari 348

Livaja s dvije majstorije riješio Rudeš, Hajduk na +8 od Dinama

4

Europske rane Hajduk je zacijelio u Kranjčevićevoj kod posljednjeg Rudeša pobijedivši 2-0 golovima Livaje i Melnjaka u prvih 15 minuta. Livaja je u završnici izašao iz igre nakon ukazivanja pomoći

Nogometaši Hajduka zadržali su stopostotni učinak u HNL-u i nakon svog četvrtog nastupa svladavši u susretu petog kola kao gosti u Kranjčevićevoj ulici, pred 4050 gledatelja, Rudeš 2-0 (2-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Rudeš - Hajduk 0-2

sažetak RUDEŠ vs HAJDUK 0:2 (5. kolo, SuperSport HNL 23/24) 09:44

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Oba pogotka postignuta su u prvih 15 minuta, prvi je zabio Marko Livaja (4), a drugi Dario Melnjak (15).

Nakon ispadanja iz Konferencijske lige u četvrtak od PAOK-a Hajduk se može u potpunosti posvetiti samo prvenstvu, a tu ozbiljnost je i pokazao protiv "fenjeraša" Rudeša.

Zagreb: Rudeš i Hajduk sastali se u 5. kolu SuperSport HNL-a

U četvrtoj minuti Dolček je prošao po desnom boku i poslao prizemnu loptu za Livaju koji je u srcu kaznenog prostora "okrenuo" svog čuvara i potom mirno matirao Kralja.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 15. minuti kada je Livaja lucidnom loptom iza leđa trojice obrambenih igrača Rudeša proigrao Melnjaka koji je utrčao u kazneni prostor i rutinski svladao domaćeg vratara.

Vodeći Hajduk sada ima 12 bodova, pet više od drugog Osijeka, dok je Rudeš i nakon pet utakmica posljednji bez boda.

HNL, 5. KOLO 18:50 , KRANJČEVIĆEVA
Rudeš
0 : 2
Hajduk
Livaja 4', Melnjak 15'
90+5'

Kraj utakmice! Hajduk je slavio 2-0 i nakon četiri kola ima četiri pobjede te, uz utakmicu više, čak osam bodova više od Dinama.

90+1'

Melnjaku se sretno odbila lopta u zoni udarca, lijeva noga, loš udarac... Igra se pet minuta sudačke nadoknade.

89'

Livaja je ostao ležati držeći se za nogu i završio utakmicu. Zamijenio ga je Kalik. Dok je došao do zapadne tribine, Livaja je dobio ogroman pljesak.

87'

Traži Rudeš gol, ali ne da Hajdukova obrana, točnije Melnjak. Raspjevala se, uz istočnu tribinu, i ona zapadna...

78'

Bila je ovo stopostotna šansa za Hajduk, koji je odlično izigrao domaćine, Dolček je bio pred Kraljem, ali mu je obranio.

Trenutak kasnije Dolčeku je pobjegla lopta u dobroj situaciji, odmah je i izašao iz igre... Ušao je Dajaku, ali i Lauš umjesto Krovinovića.