Komentari 133

Hajduk lako protiv Varaždina: Poljudom se orilo 'šampioni'!

9

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 11. kolu Prve HNL na Poljudu momčad Varaždina s 2-0 (1-0)  i time su zadržali prvo mjesto na prvoligaškoj ljestvici.

00:41

Hajduk je u utakmicu, koja je zbog očuvanja poljudskog travnjaka za kvalifikacijsku utakmicu između reprezentacija Hrvatske i Mađarske umjesto u nedjelju odigrana danas, ušao agresivno nastojeći što prije postići pogodak.

To mu se isplatilo u 21. minuti nakon što se kapetan "bilih" Josip Juranović  probio po desnom boku i lijepo uposlio Jaira kojem nije bilo teško sa pet metara poslati loptu u mrežu nemoćnog golmana gostiju Nevistića. Bio je to to četvrti gol brazilskog napadača ove sezone, a do povećanja vodstva domaćih došlo je u 65. minuti u kojoj Nejašmić glavom ubacuje loptu u mrežu nakon sjajne asistencije Hamze.

Igrači Hajduka stvorili su u drugom poluvremenu još nekoliko izglednih prigoda za postizanje pogodaka, ali stativa koju je u 47. minuti udarcem sa 16 metara pogodio Hamza i odlični golman Nevistić, najzaslužniji su što gosti nisu doživjeli uvjerljiviji poraz.

Zbog dobrog rezultata Poljudom se orilo 'šampioni, šampioni', a utakmicu su obilježili i golubovi koju su se neumorno cijelu utakmicu selili s jednog kraja terena na drugi.

Ni golubovi ih nisu zaustavili: Burić stigao Špacu i Bonačića

Nakon 11. kola Hajduk je prvi s 23 boda, četiri više od drugog Dinama koji ima dvije utakmice manje od kojih prvu igra poslijepodne kada na Maksimiru dočekuje Slaven Belupo. Varaždinci su zadnji sa sedam bodova koliko ima i devetoplasirani Inter iz Zaprešića.

Utakmicu je na stadionu Poljud pred 8.000 gledatelja Vidulin iz Kanfanara.