Komentari 119

Slaven dva puta vodio: Hajduk spasio glavu i uspio izvući remi

1

Nogometaši Hajduka jedva su izvukli živu glavu i nakon što su dva puta gubili, uspjeli su izvući izjednačenje 2-2. Bijeli su u posljednjim minutama preživjeli pravi nalet Slavena, koji je danas bio bolja momčad

U utakmici 15. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Slaven Belupa igrali 2-2 (1-1).

Pred praznim Poljudom Splićani i Koprivničanci su odigrali dobru utakmicu, Slaven Belupo je dvaput vodio, ali je Hajduk ipak stigao do boda.

U 31. minuti gosti su poveli kada je nakon ubačaja Bogojevića s desne strane Brazilac Mateus Lima glavom provukao loptu kroz noge vratara Blaževića. Hajduk je izjednačio u 44. minuti nakon velike pogreške obrane gostiju, loptu je uzeo Ivanovski i pogodio stativu, a na odbijenoj lopti je najbliži Said, kome nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu.

U 65. minuti Slaven ponovno vodi zahvaljujući Bruni Bogojeviću, koji je prevario Fomitschowa i iskosa s desetak metara zatresao mrežu Hajduka. Devet minuta kasnije Splićane dolaze do novoga izjednačenja - mladi Šego je glavom uputio udarac, vratar Filipović obranio, a na odbijenu loptu natrčao je Brazilac Jairo i pogodio praznu mrežu.

Vodi Dinamo s 36 bodova, Hajduk je šesti s 17 bodova, a Slaven Belupo sedmi s 14 bodova.

Susret se igrao bez gledatelja na stadionu Poljud, a sudio je Vidulin iz Kafanara.