Komentari 3

Hertha je iznenadila Borussiju; Suba primio "tricu" u gostima

1

Borussia i Hertha odigrale su 1-1 u Dortmundu, a obje momčadi utakmicu su završile s 10 igrača. U Francuskoj Toulouse je pobijedio Subašićev Monaco 3-1

U derbiju 7. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia i Hertha su u Dortmundu igrale 1-1 (0-0). Goste je u vodstvo doveo Valentin Stocker (51'), a na 1-1 poravnao je Pierre-Emerick Aubameyang (80') i to tri minute nakon što je promašio penal.

Oba sastava utakmicu su završila sa po 10 igrača, jer su isključeni Emre Mor kod domaćih u 84. minuti i strijelac Stocker kod gostiju u 90. Druga Hertha sada ima 14 bodova, a treća Borussia 13. Na vrhu je Bayern sa 16 bodova i utakmicom manje.

U Francuskoj Toulouse je na svom terenu svladao Monaco 3-1 (0-1). Gosti su poveli preko Valerea Germaina (3'), ali u nastavku je prvo Oscar Trejo (65') poravnao na 1-1, da bi Martin Braithwaite (84', 87') s dva gola u samoj završnici osigurao pobjedu domaćima. Golman hrvatske reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco.

Nogometaši Nice učvrstili su se na vrhu ljestvice francuskog prvenstva zahvaljujući 2-0 (1-0) pobjedi protiv Lyona u susretu 9. kola. Strijelci za lidera prvenstva bili su Paul Baysse (5') i Jean Michel Seri (76'), dok Mario Balotelli u 81. minuti nije iskoristio 11-erac za uvjerljiviji trijumf.