Komentari 45

Hrvat vratio Crvenu zvezdu u život, Kairat ipak do pobjede!

Hrvat vratio Crvenu zvezdu  u život, Kairat ipak do pobjede!

Kairat Almati je na svome terenu pobijedio Zvezdu 2-1 u drugom pretkolu Lige prvaka i tako s prednošću ide na uzvrat u Beograd. Zabili su Bagnack i Kante za Kairat, dok je Dino Mikanović zabio autogol

Crvena Zvezda je s ulogom favorita došla u Almati, no kazahstanski klub zadao je težak udarac ambicijama srpskog prvaka odmah na početku sezone.

Kairat Almati je na svome terenu pobijedio Zvezdu 2-1 u drugom pretkolu Lige prvaka i tako sa značajnom prednošću ide na uzvrat u Beograd.

Kazahstanci su krenuli žestoko, sijevale su prilike sa svih strana, a jedna od njih je završila u mreži u 24. minuti kada je Kante zabio za vodstvo nakon ubačaja iz kornera.

The match of the 34th round of the Lingong Super League of Serbia, between FC Red Star and FC Vojvodina, was played at the Rajko Mitic Stadium.

Utakmica 34. kola Lingong Super lige Srbije, izmedju FK Crvena zvezda i FK Vojvodina odigrana je na stadionu

Srpski prvak pojačao je tempo u drugom dijelu, no lopta nije htjela u gol. Sve do 57. minute.

Gajić je ubacio prizemnu loptu u peterac kazahstanske momčadi, a na njoj je bio bivši igrač Hajduka Dino Mikanović. Htio je izbiti loptu, no loše ju je zahvatio i poslao u vlastitu mrežu.

Sve je upućivalo na to kako će susret završiti bez pobjednika, no Kazahstanci su došli do pobjede u završnici nakon dekoncentracije u obrani Zvezde. Nakon jednog ubačaja iz kornera, lopta je došla do Vorogovskog koji je pomalo napamet nabio loptu u protivnički peterac, no ona je kao naručena stigla do Bagnacka koji ju je mirno primio i pospremio u mrežu u 79. minuti za veliko slavlje domaćih navijača u Almatiju.

Kazahstancima je pripala prva bitka, a hoće li vidjeti treće pretkolo, doznat će za šest dana kada je na rasporedu uzvrat u Beogradu.

Inače, ove dvije momčadi su se susrele i prije šest godina u kvalifikacijama za Europsku ligu, a tada su Kazahstanci bili bolji u oba susreta i prošli dalje. U Almatiju je bilo 2-1, baš kao i sada, a u Beogradu 2-0 za Kairat.