Komentari 5

Hrvati krenuli jako u Rimu: Čilić svladao Bublika, a Borna Garina

1

Međugorac će u drugom kolu igrati protiv Davida Goffina, a Ćorić svog protivnika još uvijek treba saznati. Đoković i Nadal u svoj pohod prema trofeju iz Rima kreću od drugog kola

Oba naša predstavnika, Marin Čilić i Borna Ćorić, na Mastersu u Rimu koji se igra pred praznim tribinama prošla su prvo kolo. U Italiji će također nastupati prvi reket svijeta Novak Đoković i povratnik na terene koji je otkazao US Open i prošlogodišnji pobjednik ovog turnira Rafael Nadal. Španjolac će tako braniti bodove iz ovog turnira nakon što se 'odrekao' bodova koje je imao osvojivši US Open 2019. godine.

Borna Ćorić na treningu 01:37

Marin Čilić (31) pobijedio je u tri seta Rusa Bublika rezultatom 6-7 (4) 6-2 6-2. Bio je ovo prvi meč Mrnje ove godine na zemljanoj podlozi. Naš drugi reket u prvom setu se dosta dugo tražio i spašavao break-lopte, no u jednom trenutku je i on imao set-loptu koju ipak nije iskoristio. Set je na kraju otišao u tie-break gdje se Bublik bolje snašao i uzeo ga rezultatom 7-4. U drugom setu Marin je iskoristio jedine dvije break-lopte i s dva breaka proletio kroz drugi set rezultatom 6-2, dok je u trećem u svom prvom servis-gemu spasio break-loptu, a već u sljedećem gemu "brejknuo" Rusa i do kraja rutinski odservirao do kraja za rezultat 6-4.

ATP Masters 1000 - Italian Open

Naš mlađi predstavnik, a ujedno i bolje rangirani na ATP ljestvici Borna Ćorić (23) odigrao je jedan 'ženski' meč pun breakova s Čileancem Cristianom Garinom gdje se bolje snašao naš tenisač koji je svom protivniku oduzimao servis čak pet puta, a gubio ga triput. Sveukupni dojam je da je Borna ovaj meč odigrao solidno, baš koliko mu je trebalo rezultatom 6-4 6-4.

Čilić u drugom kolu igra protiv Davida Goffina koji je u prvom kolu bio slobodan, dok Borna čeka boljeg iz ogleda Fritza i Travaglie.

Podsjetimo, u Rimu će svoj prvi meč nakon osvajanja Acapulca odigrati Rafael Nadal koji je prošle godine u tri seta osvojio Rim pobjedom protiv Novaka Đokovića. Nole je u prvom kolu slobodan a u drugom čeka pobjednika iz susreta Sandgren - Caruso, dok će Rafa svoj meč odigrati protiv Carrena-Buste u drugom kolu nakon što su obojica bili slobodni u prvom kolu.