Hrvatice izgubile od Rumunjske, neće u polufinale Europskog

Kratko je trajala nada da bi hrvatske rukometne juniorke mogle ponoviti uspjeh starijih kolegica i izboriti polufinale Eura. U prvoj utakmici drugog kruga Rumunjska je ugasila tu nadu uvjerljivom pobjedom 29-20, a potom i onu matematičku pobjeda Mađarske nad Francuskom 20-16. Mađarice, uz Švedsku prve favoritkinje turnira, osigurale su prvo mjesto prije sutrašnje utakmice s Hrvatskom, dok će Francuska i Rumunjska odlučivati o polufinalu. Mi ćemo u borbu za plasman.

Još u 35. minuti Hrvatska je bila u utakmici, na 12-14, međutim, serije pogrešaka naših juniorki kaznile su Rumunjke i već 15 minuta kasnije bile na +8. Bruna Zrnić još je jednom predvodila ekipu, danas sa sedam golova.