Komentari 146

Loš početak za mlade 'vatrene': Ukrajina rutinski do tri boda, promašaji su koštali Hrvatsku

14

Unatoč solidnim prilika i gredi Luke Stojkovića, Ukrajina je na rutinski način osigurala pobjedu i tri boda na početku Europskog U-21 prvenstva. Golove su zabili Kaščuk i Sikan

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija do 21 godine porazom je otvorila Europsko prvenstvo kojem su domaćini Rumunjska i Gruzija, u Bukureštu su vršnjaci iz Ukrajine bili bolji s 2-0 (1-0).

Ukrajina U21 po jedan je gol postigla u svakom poluvremenu. Oleksij Kaščuk je nakon solo prodora u 19. minuti dao gol za 1-0, a u 48. je Danilo Sikan bio strijelac za 2-0.

Ukrajinski izbornik: Igramo za naše ratnike, a Baturina, Beljo i Šimić su buduće superzvijezde!

Od početka su mladi Ukrajinci zaigrali bolje. Iako bez svog najboljeg igrača Mudrika, zvijezde Chelseaja, ukrajinski nogometaši su bili okomiti i vrlo opasni. Takva igra donijela im je vodstvo u 19. minuti, a cijeli posao obavio je Oleksij Kaščuk. Prošao je Ukrajinac prvo pokraj Kačavende, nisu ga mogli zaustaviti ni Pršir i Franjić te je potom precizno plasirao loptu u mrežu, uz vratnicu.

Hrvatska U-21 reprezentacija protiv Ukrajine igra prvu utakmicu na Europskom prvenstvu za mlade

Nakon primljenog gola Hrvatska U21 je zaigrala bolje, ali i dalje su izabranici Dragana Skočića teško kreirali prave prilike, već su najveće prijetnje bile nakon prekida. Dva slobodna udarca imao je Marko Bulat, a posebno je opasan bio onaj u 34. minuti kada je dobro reagirao ukrajinski golman Anatolij Trubin.

Samo je jedan igrač pokazao klasu! A sad protiv Španjolske moraju biti - momčad. Ili će kući

Do kraja poluvremena Hrvatska je imala veći posjed, u solidnim su situacijama bili Beljo i Frigan, no i dalje su na travnjaku ozbiljnije izgledali Ukrajinci čiji su napadi bili konkretniji i ubojitiji.

U prvom napadu drugog poluvremena Ukrajina U21 je povećala vodstvo. Strijelac prvog gola Kaščuk je centrirao, a Danilo Sikan je nadskočio plahog Franjića i lakoćom zabio za 2-0.

Najbolje šanse mladi su Hrvati imali nakon sat vremena igre. U 61. minuti je pokušao Beljo, a samo minutu kasnije Stojković koji nije najbolje zahvatio loptu koja je na kraju aterirala samo na gredu. U 67. minuti mogao je Frigan smanjiti, ali je iskosa pogodio vanjski dio mreže, kao i Beljo u 75. minuti. Nastavila je Hrvatska U21 napadati do kraja susreta, ali nije došla ni do počasnog gola na otvaranju Eura.

Španjolci su s 3-0 pobijedili domaćine Rumunje i zasjeli na vrh skupine, dok mladi Hrvati prvu sljedeću utakmicu igraju u subotu protiv Španjolske (20.45 sati).

Ukrajinski slalom za prvi, onda ubačaj s desne strane za drugi gol koji su primili 'mini vatreni'
Ukrajinski slalom za prvi, onda ubačaj s desne strane za drugi gol  koji su primili 'mini vatreni'

Odigrane su utakmice prvog kola u skupini A, domaćin Gruzija je iznenadila i pobijedila Portugal 2-0, dok su Belgija i Nizozemska remizirali 0-0.

Hrvatska U21 je igrala u sastavu: Kotarski - Sigur, Franjić, Perković, Čolina (od 58. Stojković) - Bulat, Pršir (od 84. Hodža), Kačavenda (od 58. Šego) - Baturina - Beljo (od 84. Šimić), Frigan (od 73. Vidović).

Hrvatska - Ukrajina, Europsko U21 prvenstvo 18 sati , Giulești, Bukurešt
Hrvatska U-21
0 : 2
Ukrajina U-21
Kaščuk 19', Sikan 48'
90'

Pet minuta sudačke nadoknade.

88'

Na stadionu Giulești u Bukureštu 1677 gledatelja gleda utakmicu Hrvatske i Ukrajine.

83'

Obje reprezentacije rade dvije zamjene. Beljo i Pršir izašli su iz igre, a ušli Šimić i Hodža. Ukrajina je izvadila Sikana i Bražka, a ubacila Sudakova i Zeližkog.

73'

Frigan je izašao iz igre, a zamijenio ga je Gabriel Vidović.

70'

Kaščuk je izašao iz igre nakon vrlo dobre utakmice u kojoj je zabio gol i asistirao. Izašao je i Krijskiv, a ušli su Orečetko i Viunjik.