Hrvatske odbojkašice uzele set SAD-u, Amerikanke preokrenule

Prvi put su u Ligi nacija naše odbojkašice osvojile set nakon što su redom poražene s 0-3 od Bugarske, Njemačke, Japana i Brazila. Ipak, velike su favoritkinje bile Amerikanke te su to i opravdale

Odbojkašice Hrvatske odigrale su ukupno peti susret u ovosezonskoj Ligi nacija, odnosno, prvi na turniru u Brasiliji gdje su igračice SAD-a slavile s 3-1 (17-25, 25-22, 25-18, 25-15). Hrvatice su se odlično nosile dva seta protiv aktualnih olimpijskih pobjednica, a ujedno su u ovom meču osvojile premijerni set u ovosezonskom izdanju Lige nacija.

Odlično su hrvatske odbojkašice odradile prvi set koje su dobile 25-17. Predvođene prvenstveno razigranom Andreom Mihaljević hrvatske su igračice od početka bile u prednosti. Značajni odmak su Hrvatice napravile sredinom seta kada su povele 15-10. Potom su pobjegle i na sedam poena razlike (21-14) te time osigurale 1-0 u setovima.

Split: Hrvatske odbojkašice slavile protiv Mađarske s rezultatom 3:2

Bio je to prvi osvojeni set Hrvatske u Ligi nacija jer su na prvom turniru, u Japanu, redom poražene s 0-3 od Bugarske, Njemačke, Japana i Brazila. U drugom setu se vodila posve izjednačena borba do samog finiša. Tada su se Amerikanke odvojile na 23-19 i time osigurale izjednačenje.

Dobiveni set oslobodio je odbojkašice SAD-a koje su dominirale u trećem i četvrtom setu te na kraju slavile s 3-1. Kod Hrvatske je Laura Miloš ostvarila 15 poena, a Andrea Mihaljević i Dijana Karatović po 14 poena. Amerikankama je ovo ukupno bila peta utakmica u Ligi nacija i peta pobjeda, dok su Hrvatice u pet nastupa upisale isto toliko poraza. Hrvatskoj u Brasiliji još slijede dvoboji protiv Južne Koreje, Srbije i Tajlanda.