Komentari 52

'Hrvatski' Austrijanci pobijedili mlade Srbe, Wolfu pukla noga!

1

Iako su u ovu utakmicu ušli kao favoriti, srpski reprezentativci do 21 godine izgubili su u svojoj prvoj utakmici na Euru u Italiji i San Marinu od Austrije rezultatom 0-2

Sascha Horvath i Hannes Wolf srušili su mladu reprezentaciju Srbije u Trstu (2-0) u prvoj utakmici skupine B na U21 Europskom prvenstvu. Mladi 'orlovi' su sad u nezavidnoj poziciji te bodove za prolazak skupine moraju tražiti protiv jakih Nijemaca i solidne Danske, a ni to im ne garantira prolazak skupine.

Podsjetimo, u austrijskoj reprezentaciji igraju još i LjubičićGrbić, Marešić, Kvasina, Gluhaković koji su hrvatskih korijena.

Iako su Srbi od starta imali posjed, Austrijanci su bili mnogo opasniji. U 37. minuti došli su i do prednosti nakon što su s(p)retno zabili za 1-0. Lopta se nakon udarca Austrijanca odbila do njihovog igrača na sedam metara od gola koji je pogodio stativu, a zatim je na 'odbijanac' natrčao Wolff i zabio za vodstvo Austrije.

Srbi su u nastavku pokušavali dalekometnim udarcima ili glavom nakon ubačaja, a najbliži je bio Radonjić u 72. minuti kad je nakon centaršuta promašio cijeli gol. Samo tri minute kasnije stigao je novi hladan tuš za Srbe. Nakon pregledavanja snimke, sudac Ekberg pokazao je crveni karton Jovanoviću zbog starta na strijelcu prvog gola. Tada je Wolffu pukla noga.

Konačni je rezultat nakon tog prekršaja postavio Horvath iz slobodnog udarca u 78. minuti. U polufinale će se plasirati prvoplasirane reprezentacije iz svake od tri skupine te najbolja od tri drugoplasirane reprezentacije.

U drugoj je utakmici Njemačka pobijedila Dansku rezultatom 3-1 uz dva gola napadača Augsburga Marca Richtera.

U utorak će prvu utakmicu u skupini C odigrati hrvatski nogometaši, a od 18.30 sati na stadionu u San Marinu suparnik im je Rumunjska. U Ceseni će od 21 sat igrati Francuska - Engleska.